Tänään on keskiviikko 22. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

SYYSNÄYTTELY JYVÄSKYLÄ 21.10.2007

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. Hattivatin Zimba
2. Winkuwaaran Karhunlaukka
3. Miehtebiekka Axu

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP PU1-PENTU VSP-PENTU Raiddokas Igor
2. KP Viksalan Culkuri
3. Wauhtiwelhon Asla
4. Nequam Luoteis-Puhuri
-   Kläppylets Dárkil Dahku

Juniori luokka

EH 1 Hagassessan Bis-Bisin
H Falokas Aamun Aarre
H Kuurakuonon Maantiekiitäjä

Nuorten luokka

ERI 1 PU4 SERT JV-06 V-06 Illerströmmens Mink
ERI 2 VARASERT Lakkanevas Beana Birka
ERI 3 Kuunkajon Koskenhaltija
H Hattivatin Narri
H Hattivatin Nutukas
H Nequam Jesse Juntamo
T Pilvipolun Maa-Tiainen

Avoin luokka

EH 1 Kuurakuonon Joulu-Staalo
EH 2 Cossaks Domestic Dennis
H Miehtebiekka Ercci
H Viehkis Alatalo
T Cossaks Arktic Aaron
T Mikälie Jemmari
HYL Juoksa Örinä
POIS Hukkaperä Hepuli
POIS Jalakapojan Sakke

Valio luokka

ERI 1 PU1 ROP BIS 1 Kivimannun Sakke-Staalo KANS MVA JV-00 V-03 PMV-03 -05 EUV-06
ERI 2 PU2 Miehtebiekka Sellosoolo FIN MVA V-05
EH 3 Juoksa X-Ray FIN MVA

Veteraaniluokka

ERI 1 PU3 ROP-VET BIS-VET 2 Juoksa Suruton FIN MVA
ERI 2 Kivimannun Surkimus KANS & FIN MVA
EH 3 Hukkaperä Virkku KANS & FIN & N & S & LV MVA

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PN2-PENTU Winkuwaaran Niittykellukka
2. Taimi
3. Pohjanpaimen Arietta
4. Pohjanpaimen A-Cappella

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP PN1-PENTU ROP-PENTU BIS-PENTU 1 Raiddokas Ila
2. KP Viksalan Cappet
3. Wauhtiwelhon Akka
4. Nuppu
-   Nequam Luonnon Voima
-   Niisku

Juniori luokka

ERI 1 VARASERT Lumiturpa Taikatalvi
EH 2 Hagassessan Balezzia
EH 3 Kuunkajon Korvenhenki
H Falokas Aamun Valo
H Malli
H Nutukas Deictic Aria
H Pihlajamäen Duhkatassu
H Taikarummun Boheeminoita
H Taikarummun Boheeminäkijä
T Black Widow's Fiery Fruit
EVA Black Widow's Funny fudge

Nuorten luokka

EH 1 Karhukallion Duottarbiegga
EH 2 Pilvipolun Maa-Tushka
EH 3 Viksalan Biegga
EH 4 Hukkaperä Liisa Lystikäs
H Nequam Impivaara
H Viksalan Bearal
POIS Lumiturpa Salli

Avoin luokka

ERI 1 SERT Juoksa Ylitys
EH 2 Lumiturpa Kuurankuiske
EH 3 Tuhkavuorten Nuotiotuli
H Hukkaperä Hoppatossu
H Kurjenkanerva
H Pihlajamäen Carjalan Lempi
H Sudenmarja
H Tuhkavuorten Tähtienkutsuma
H Viehkis Aavikko
T Kuunkajon Aava Ulappa
T Taikarummun Auringontuike

Valio luokka

ERI 1 PN3 Kuurakuonon Joulun Taika FIN MVA
ERI 2 Juoksa Valmiina FIN&S&N MVA
ERI 3 Tuulenkuun Cuutamon Cajo FIN MVA
ERI 4 Juoksa Öhtutähti FIN MVA
ERI Kivimannun Konnanulpukka FIN MVA
ERI Q-Kan Ayla FIN MVA
ERI VANILJA FIN MVA EUJ-06
ERI Viehkis Voutilainen FIN MVA
ERI Mikälie Illuusia FIN MVA
EH Taajig FIN MVA
EH Tuulenkuun Cuutamosonaatti FIN MVA JV-01 V-01 -04 PMV-05
EH Viehkis Vanamo FIN MVA
H Stable Hill's Melissa FIN MVA

Veteraaniluokka

ERI 1 PN1 VSP VSP-VET Lecibsin Duetto KANS & FIN &N & S & PL MVA MV-06 V-06
ERI 2 PN2 Juoksa Tinnitys FIN MVA
EH 3 Juoksa Merkillinen FIN MVA

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentu luokka 5-7 kk

1. KP PU2-PENTU Täplätassu Höpsö
POIS Kuurakuonon Dikkunekku

Pentu luokka 7-9 kk

1. KP PU1-PENTU ROP-PENTU BIS-PENTU 2 Lapinpeikon Häntä Heikki
2. KP Ruskahallan Comis Rector
3. KP Punapirtin Aavikon Arska
4. KP Peikkovuoren Mettänpeikko
-   Hillasuon Baldur
-   Kulkuselän Souvari
-   Kulkuselän Suopunki
-   Miskajasmin Kuunkehrä
-   Miskajasmin Kuunloiste
-   Miskajasmin Kuunlumo
-   Peikkovuoren Mesikämmen
-   Tachetee Beana Juhani
-   Turnukan Kuuraparta
-   Turnukan Zulo

Juniori luokka

ERI 1 Hiidenlahden Taavi
EH 2 Firepower Diego
EH 3 Beaska
H Ciasman Lordi
H Jäkäläkummun Ounas
H Staalon Usvatassu

Nuorten luokka

EH 1 Miskajasmin Joulun tähti
EH 2 Peikkovuoren Jalo Juntti
EH 3 Täplätassu Enska
H Anana's Duudson Jarppi
H Anana's Elämänsuola
T Ruskahallan Bicasso
POIS Turnukan Vili Vilperi

Avoin luokka

ERI 1 SERT Firepower Batman
ERI 2 VARASERT Barffas Gar'ret
ERI 3 Viksalan Uksa
ERI 4 Tier'mes Boris
EH Firepower Bebeto
EH Huurapojan Roope Mikael
EH Kirpa's Aikhaveitikka
EH Lukumon Carvajal
EH Lumiturpa Otto-Poika
EH Staalon Mesikämmen
EH Tier'mes Artturi Rohkee
EH Taapanteri Herra Hopsu
H Cantavia Leijonanmieli
H Delete
H Haavuoren Tuhti
H Muhikummun Elias
H Saraharjun Aslak
H Tier'mes Armas Mahtava
H Timantti
T Dimolin Jäkäläjekku
T Rahkkasan Casimir
T Taikahallan Ihan Aito

Käyttöluokka

EH 1 Lecibsin Kultakuono FIN MVA FIN KVA PMV-05

Valioluokka

ERI 1 PU1 VSP Lumiturpa Api FIN & DK & KANS MVA V-03-05 EUV-06
ERI 2 PU2 Taapanteri Weikko Woittaja FIN MVA
ERI 2 PU3 Lumiturpa Atzo FIN MVA
ERI 4 PU4 Heldalan Ruusunpiikki FIN MVA
ERI Dimolin Dikkal FIN & LTU MVA JV-02
ERI Fidelis Pegasos FIN MVA
ERI Jussi FIN MVA
ERI Kirpa's Arrimurri FIN MVA
ERI Lumiturpa Eppu FIN MVA
ERI Lumiturpa Otso KANS & FIN & LV MVA PMV-05
ERI Peikkovuoren Epeli FIN MVA
ERI Snow Team's Alddagas FIN MVA EUJV-06
ERI Viksalan Neavri FIN MVA

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET Dimolin Barfe-Poika
ERI 2 Kotikulman Onnenoikku KANS & FIN & S & EST & LV MVA
ERI 3 Jahkkas Juppihurmuri KANS & FIN & S & N MVA V-98
ERI 4 Lumiturpa Murri FIN MVA
EH Paukapää Veikko Peikko FIN MVA
POIS Kettuharjun Bontus

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PN2-PENTU Barffas Liehkun Lehkos
2. KP Fidelis Villa Villava
3. KP Lecibsin Karma
4. Dagolas Fantasy
-   Fidelis Sinililja
-   Kuurakuonon Drakel-Liekki
-   Saraharjun Estyyki
-   Seitakeron Tavaton Tapaus
-   Täplätassu Hulina
-   Umbra
POIS Kettuharjun Gisella
POIS Kuurakuonon Daigan Dikkal
POIS Mopedimuorin Miestennielijä

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP PN1-PENTU VSP-PENTU Peikkovuoren Micchigan
2. KP Lecibsin Minkki
3. KP Peikkovuoren Lapinihme
4. Peikkovuoren Lapinkulta
-   Miskajasmin Kuunsilta
-   Peikkovuoren Lapinleimu
-   Peikkovuoren Lounatuuli
-   Peikkovuoren Maihinnousu
-   Turnukan Halla
-   Turnukan Talvi

Juniori luokka

ERI 1 Cantavia Kesäheinä
EH 2 Ikimuiston Bile Hile
EH 3 Staalon Viuhahdus
H Heldalan Ztupsu
H Jehnajan Jetsulleen
H Jäkäläkummun Ompa soma
H Jäkäläkummun Outa
H Kievraduv'va Yrtti
H Samejäntans Åfelia
H Ullastiina Doodis
T Seitakeron Namupala
POIS Ciasman Jöördis
POIS Lapinpeikon Gipakka Gimuli

Nuorten luokka

ERI 1 PN4 VARASERT Barffas Kanel
ERI 2 Peikkovuoren Kuuraturkki
ERI 3 Peikkovuoren Kastekuono
ERI 4 Tassutuvan Amrita
ERI Fidelis Sola Gratia
EH Ikimuiston Bien Birgitta
EH Kastanjan Lumituisku
EH Oravariihen Adalmiina
EH Terhakan Nunukka
H Dimolin Lapinneito
H Marian Cipakka
H Miikolan Cristal
H Puhtituulen Tella EUVJ-07
H Tievatuulen Elämänkehrä
T Dimolin Kanervakukka
T Lumikummun Inari
HYL Tachetee Ananija
POIS Villihukan Huoleton Hulda

Avoin luokka

ERI 1 PN3 SERT FIN MVA Rahkkasan Cariinna
ERI 2 Ciasman Onnenlantti
ERI 3 Lumiturpa Taikanuttu
ERI 4 Taivaannastan Didásatni
EH Ciasman Ruutu-Ässä
EH Famolas Hieno-Helma
EH Lucundus
EH Miskajasmin Inariina
EH Rahksis Lieddi
EH Tier'mes Berliitta
EH Tier'mes Binja
EH Tievatuulen Dulikehrä
EH Tiilitehtaan Ryövärintytär
H Hiittanan Vilijonka
H Kuus'eikan Tytti
H Kuus'eikan Waapukka
H Peikkovuoren Ilsa
H Pilvipolun Cugu-Cugu
H Taapanterin Driljoonahymy
H Ullastiina Aliina
T Nutukas Illusia
T Nutukas Yösukka
HYL Nutukas Ursula
POIS Bearvvis Kuunloiste
POIS Ciasman Vilma Villikko
POIS Peikkovuoren Helinä

Valioluokka

ERI 1 PN2 Cantavia Lounatuuli FIN MVA
ERI 2 Fidelis Povla Polaris FIN MVA EUJV-06
ERI 3 Poavinävlin Takatuuppari FIN MVA
ERI 4 Lumikummun Duottar Noaidi FIN MVA
ERI Heldalan Ruusunnuppu FIN MVA
ERI Peikkovuoren Bohjatuuli FIN & EST MVA EUV-06
ERI Seitakeron Feera FIN MVA
ERI Viksalan Testameanta FIN MVA
POIS Lecibsin Jilli

Veteraaniluokka

ERI 1 PN1 ROP ROP-VET BIS-VET 1 BIS 2 Lumiturpa Simsalabim KANS & EST & PL & FIN MVA JV-99 V-01-05 PVM-05 EV-07
ERI 2 Paukapää Siru FIN MVA v-06
ERi 3 Lumiturpa Kylmänkukka FIN MVA
ERI 4 Jäkäläkummun Ensi-Lempi FIN MVA
ERI Jahkkas Feära FIN MVA
EH Lecibsin Humpuuki
EH Lecibsin Hämminki
EH Lumiturpa Anni FIN MVA
EH Lumiturpa Toive

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-PENTU BIS-PENTU 3 Care Bears Sun Franco

Valioluokka

EH 1 Care Bears Sun Rise FIN MVA PMJV-05
POIS Care Bears Sun Light FIN MVA

Veteraaniluokka

POIS Renlundens Garro FIN & S & N & KANS MVA V-03-04-05

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP VSP-PENTU Care Bears Sun Fennica

Valioluokka

ERI 1 PN1 ROP BIS3 Care Bears Star Bright FIN & S MVA EUV-06
ERI 2 PN2 Care Bears Star Glow FIN MVA
EH 3 Care Bears Star Light FIN MVA

Veteraani luokka

ERI1 PN3 ROP-VET BIS-VET 3 Care Bears North Star FIN & S MVA

KASVATTAJALUOKAT

Lapinporokoira:

1. KP ROP-KASV BIS-KASV 2 Juoksa Kennel
EI ES. Hukkaperä Kennel
EI ES. Viehkis Kennel

Suomenlapinkoira:

1. KP ROP-KASV BIS-KASV 1 Lumiturpa Kennel
2. KP Tier'mes Kennel
3. KP Peikkovuoren Kennle
EI ES. Dimolin Kennel
EI ES. Lecibsin Kennel

Ruotsinlapinkoira:

1. KP ROP-KASV BIS-KASV 3 Care Bears Kennel

JÄLKELÄISLUOKKA

1. KP ROP-JÄLK BIS-JÄLK 1 Lumiturpa Anni FIN MVA
EI ES. Lecibsin Kultakuono FIN MVA FIN KVA PMV-0

NÄYTTELYN PARAS

BIS 1 lapinporokoira KANS MVA JV-00 V-03 PMV-03-05 EUV-06 Kivimannun Sakke-Staalo
BIS 2 suomenlapinkoira KANS & EST & PL & FIN & MVA JV-99 V-01-05 PMV-05 EV-07 Lumiturpa Simsalabim
BIS 3 ruotsinlapinkoira FIN & S & MVA EUV-06 Care Bears Star Bright

NÄYTTELYN PARAS PENTU

BIS-PENTU 1 lapinporokoira Raiddokas Ila
BIS-PENTU 2 suomenlapinkoira Lapinpeikon Häntä Heikki
BIS-PENTU 3 ruotsinlapinkoira Care Bears Sun Franco

NÄYTTELYN PARAS VETERAANI

BIS-VET 1 suomenlapinkoira KANS & EST & PL & FIN & MVA JV-99 V-01-05 PMV-05 EV-07 Lumiturpa Simsalabim
BIS-VET 2 lapinporokoira KANS MVA Juoksa Suruton
BIS-VET 3 ruotsinlapinkoira FIN & S & MVA Care Bears North Star

NÄYTTELYN PARAS KASVATTAJARYHMÄ

BIS-KASV 1 suomenlapinkoira Lumiturpa Kennel
BIS-KASV 2 lapinporokoira Juoksa Kennel
BIS-KASV 3 ruotsinlapinkoira Care Bears Kennel

NÄYTTELYN PARAS JÄLKELÄISRYHMÄ

BIS-JÄLK 1 suomenlapinkoira FIN MVA Lumiturpa Anni

TOTTELEVAISUUSKOE 20.10.2007 TULOKSET

ALOKASLUOKKA

1. KP 192 pist. TK1 australiankelpie narttu Liehuva Liekki
om. Jari Hokkanen, Jyväskylä
oh. Jari Hokkanen

2. KP 184 pist. TK1 bordercollie narttu FIN & AM MVA Pikkupaimenen Front Page News
om. Sari Solanti, Palokka
oh. Riikka Nieminen

3. KP 181,5 pist. TK1 ROTUMESTARI suomenlapinkoira narttu FIN MVA Jahkkas Puuhka
om. Merja Valkonen, Vantaa
oh. Merja Valkonen

4. 175 pist. lapinporokoira narttu BH Mikälie Iltasatu
om. Maria Riipi & Pia Leppäsalo, Halli
oh. Päivi Riipi

5. 170 pist. suomenlapinkoira uros FIN MVA Peikkovuoren Hiawatha
om. Tuula Harjamäki, Mutala
oh. Tuula Harjamäki

6. 160 pist. suomenlapinkoira uros Rahkkasan Casimir
om. Jenni Stam, Hyllykallio
oh. Jenni Stam

159 pist. australianpaimenkoia uros Drover's Can't Help It
om. Terhi Iivonen, Espoo
oh. Terhi Iivonen

151,5 pist. x-rotuinen narttu Nalle
om. Kirsi Saarnivuo, Pori
oh. Kirsi Saarnivuo

150,5 pist. suomenlapinkoira uros Peikkovuoren Jalo Juntti
om. Jari Vuohelainen, Rannila
oh. Sonja Kaita

144,5 pist. suomenlapinkoira uros Terhakan Soica
om. Sari & Esa Vornanen, Kausala
oh. Salla Vornanen

140,5 pist. australiankarjakoira narttu Cossaks Ninna-Mincka
om. Aino Kinnunen, Jyväskylä
oh. Aino Kinnunen

134 pist. lapinporokoira uros Miehtebiekka Ercci
om. Päivi Kaasalainen, Ruuhimäki
oh. Päivi Kaasalainen

126 pist. suomenlapinkoira uros FIN MVA BH Peikkovuoren Don Corleone
om. Mirja Koskinen, Jämsänkoski
oh. Mirja Koskinen

111 pist. suomenlapinkoira uros Peikkovuoren Ikiliikkuja
om. Markku Lahtinen, Leppävesi
oh. Markku Lahtinen

96,5 pist. lapinporokoira uros Tilli
om. Anne Sarste, Kuopio
oh. Anne Sarste

KESK. lapinporokoira uros Pilvipolun Maa-Tiainen
om. Tuulikki Porkka, Leppävirta
oh. Tuulikki Porkka

AVOIN LUOKKA

1. KP 189 pist. TK2 x-rotuinen uros TK2 Zero
om. Annastiina Lehtonen, Hietama
oh. Annastiina Lehtonen

2. KP 184 pist. ROTUMESTARI lapinporokoira uros TK1 Tuulenkuun G-Niinkun Gimli
om. Satu Siekkinen, Niittylahti
oh. Satu Siekkinen

3. KP 180,5 pist. lapinporokoira uros FIN & LV MVA BH Tuulenkuun G-Niinkun Gamgi
om. Miia Sihvonen, Vuorela
oh. Miia Sihvonen

4. KP 180 pist. TK2 suomenlapinkoira narttu TK1 Taikahallan Hankien Hymy
om. Sanna Kukkonen, Ivalo
oh. Annina Visuri

5. 174 pist. tanskalais-ruotsalaien pihakoira uros TK1 Tarupihan Einstein
om. Heidi Turunen, Jyväskylä
oh. Heidi Turunen

6. 170 pist. berninpaimenkoira narttu BH Atelier's Demoiselle
om. Heli Herranen, Korpilahti
oh. Heli Herranen

7. 169 pist. espanjanvesikoira uros FIN MVA TK1 BH Zorrazo Yaba Daba Doo
om. Heidi Lahtinen, Jyväskylä
oh. Heidi Lahtinen

8. 158,5 pist. belgianpaimenkoira tervueren narttu Q'ukon Aito-Q
om. Sara Petäjäniemi, Jyväskylä
oh. Sara Petäjäniemi

9. 149 pist. lapinporokoira narttu Juoksa Ylitys
om. Katja Sikkala, Rymättylä
oh. Panu Huikku

10. 144 pist. suomenlapinkoira uros BH Peikkovuoren Eetwartti
om. Liisa Kyllönen, Laukaa
oh. Liisa Kyllönen

11. 142 pist. suomenlapinkoira uros BH Lukumon Carvajal
om. Sonja Kaita, Rannila
oh. Sonja Kaita

12. 133 pist. suomenlapinkoira narttu Paukapää Jaava
om. Tiina Pesonen, Rahula
oh. Tiina Pesonen

13. 130,5 pist. suomenlapinkoira narttu FIN MVA Heldalan Ruusunnuppu
om. Anu Lindén, Västerskog
oh. Anu Lindén

14. 130 pist. sileäkarvainen noutaja narttu Hilwas Stella
om. Tytti Hirvenlahti, Petäjävesi
oh. Tytti Hirvenlahti

15. 104 pist. lapinporokoira narttu Pihlajamäen Carjalan Lempi
om. Heidi Harju & Suvi Anttila, Helsinki
oh. Heidi Harju

70 pist. suomnelapinkoira narttu FIN & EST & RUS & LTU MVA Nepukatin Gabriella
om. Susanna Piibemann, Anjalankoski
oh. Susanna Piibemann

VOITTAJALUOKKA

1. 247 pist. belgianpaimenkoira malinois narttu TK2 JK1 Malinuts Mama Did'n Lie
om. Kirsi Rossi, Tampere
oh. Kirsi Rossi

2. 203 pist. ROTUMESTARI suomenlapinkoira narttu BH TK1 Liehkun Ilta
om. Kirsi Saarnivuo & Laura Siljander, Pori
oh. Kirsi Saarnivuo

3. 200 pist. suomenlapinkoira narttu Lumiturpa Kylmänkukka
om. Johanna Ollila, Hirvivaara
oh. Johanna Ollila

4. 188 pist. lapinporokoira uros TK2 BH Hopeaketun Touko Martti
om. Hertta Mikkonen, Varkaus
oh. Hertta Mikkonen

144,5 pist. bordercollie narttu FIN MVA BH TK2 Story Goes Queen of Shadow
om. Marjo Halmiala & Susanna Kuusela, Laukaa
oh. Marjo Halmiala

129 pist. lapinporokoira uros JK3 Miehtebiekka Muohtti
om. Sanna Muuri, Hamina
oh. Sanna Muuri

116 pist. ruotsinlapinkoira uros TK2 Namissan Carro
om. Sanna Immonen, Tampere
oh. Sanna Immonen

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

1. KP 308,5 pist. bordercollie narttu BH JK1 Cabaroo Moonlight Eyes
om. Vuokko Malk, Jyväskylä
oh. Vuokko Malk

2. 254 pist. bordercollie uros FIN MVA Locheil Time Will Tell
om. Maija Oinonen & Minna Räsänen, Reijola
oh. Maija Oinonen

3. 224 pist. ROTUMESTARI suomenlapinkoira uros KANS MVA TK3 HK3 Kotikulman Onnenoikku
om. Mari Höök, Vantaa
oh. Mari Höök

178,5 pist. suomenlapinkoira uros TK2 BH Jegolas Aslak Ahne
om. Anna-Leena Väätänen, Vantaa
oh. Anna-Leena Väätänen

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017