Tänään on keskiviikko 20. syyskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

KESÄNÄYTTELY KOTKA 18.06.2011

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Tuomari:

Outi Piisi-Putta

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP VSP-PENTU Cranefield´s Beana Birka

Nuorten luokka

H       Cossak`s Iceic Isaac

Avoin luokka

EH     Karhukallion Biccu Beikko

Valioluokka

ERI 1 SA PU2 Lakkanevas Beana Birka
ERI 2 SA PU3 Suukkosuun Shamaani
ERI 3 SA Kuurakuonon Joulu-Staalo
ERI 4 Wauhtiwelhon Bekko
ERI    Stablehills Rakuuna

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU1 ROP ROP-VET BIS 1-VET Kivimannun Sakke-Staalo
ERI 2 SA PU4 Tuulenkuun Cuunpimennys

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-PENTU BIS 1-PENTU Stablehills Cascabel

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP Tinttaraisen Smile

Junioriluokka

ERI 1 SA PN4 VARA-SERT Suukkosuun Riemu Riimi
EH     Viksalan Diiva
H       Bahkas

Nuorten luokka

ERI 1 Cossak´s Iceic Ilena

Avoin luokka

ERI 1 SA PN1 SERT -> FI MVA VSP Kielapihkan Vaskivitja
EH     Taikarummun Diivan Tarina

Valioluokka

ERI 1 SA PN2 Stablehills Reseda
ERI 2 SA PN3 Pakkashelmen Njalla
ERI 3 Lumiturpa Taikatalvi
ERI 4 Miehtebiekka Birget

Veteraaniluokka

POIS  Lumiturpa Hallantuoma

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

Tuomari:

Outi Piisi-Putta

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PU2-PENTU Eisenfest Kuu-Ukko
2. KP Eisenfest Pluton Laulu
3.      Tachetee Ihan Kuin Joulupukki

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP PU1-PENTU VSP-PENTU Tie´rmes Niin Ku Rölli

Tuomari:

Esa Ruotsalainen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU3 SERT Peikkovuoren Xensaatio
ERI 2 Lumiturpa Ailu
ERI 3 Peikkovuoren Xakara
EH     Famolas Nasu
EH     Frimousse Nupun Hameniekka
EH     Jehnajan Humpappaa
EH     Orso-Farm Yönritari
EH     Piiparipojan Larkin
EH     Tilkkuturkin Bluto
EH     Tilkkuturkin Bumba
H       Millanum Nappi
POIS Fidelis Mount McKinley

Nuorten luokka

EH     Eisenfest Lumikenkä
EH     Tilkkuturkin Aramis
H       Dimolin Quuraparta
H       Lumikummun Pico
T        Barffas Oalgguhus

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT Tie´rmes Hearvas Horti
ERI 2 SA Miikolan Päiväntorkku
ERI 3 Saraharjun Juska
ERI 4 Heikunkeikun Tössitessu
EH     Cantavia Juolukanvarpu
EH     Fihtolas Believe In Me
T        Fihtolas Vinski
T        Lumiturpa Äijä
T        Tie'rmes Mehtäläinen

Valioluokka

ERI SA PU1 ROP BIS 1 Lecibsin Macce
ERI 2 SA PU2 Turnukan Veli Ponteva
ERI 3 SA PU4 Dagolas Ferrari
ERI 4 SA Lumiturpa Eppu
ERI SA Hiidenlanden Tiko
ERI SA Lapinpeikon Guuma Galle
ERI SA Peikkovuoren Mettänpeikko
ERI    Lapinpeikon Ikiomairtokarva
ERI    Lumiturpa Pate
ERI    Viksalan Condor

Tuomari:

Outi Piisi-Putta

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET BIS 2-VET Lumiturpa Api
ERI 2 SA Dimolin Dikkal
ERI 3 SA Barffas Duom'ma
ERI 4 SA Viksalan Ernesti

 

NARTUT:

Tuomari:

Outi Piisi-Putta

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PN2-PENTU Lecibsin Sirma
2. KP Eisenfest Otavantaika
3.      Lapinpeikon Lapaliina
4.      Taivaannastan Ilomiete

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP ROP-PENTU BIS2-PENTU Tie´rmes Noita-akka
2. KP Pörröpöksyn Kuvan-Kaunis
3.      Lapinlumon Satu
4.      Tie´rmes Näpsäkkä Sohvi
POIS Miikolan Mercedes

Tuomari:

Esa Ruotsalainen

Juniori luokka

ERI 1 SA Pakkasukon Bianca
ERI 2 SA Peikkovuoren Yön Haltija
ERI 3 Tilkkuturkin Bunahilkka
EH     Dimolin Tähtisilmä
EH     Fidelis Hurjan Melli
EH     Kuurakuonon Go Supermodel
H       Barffas Persilja
H       Nutukas Veikeä Voittajatar
H       Sunna

Nuorten luokka

EH     Mopedimuorin Pirteä Pesuri
H       Lumiturpa Evile
POIS Peikkovuoren Wanda

Avoin luokka

ERI 1 SA PN3 SERT Puikkonokan Thorinna
ERI 2 SA PN4 VASERT Teelikamentten Maya
ERI 3 Dimolin Geminelli
ERI 4 Teelikamentten Illusia
EH     Fidelis Pikku Apulainen
EH     Fihtolas Yopo
EH     Samejäntans Åfelia
EH     Tie´rmes Ilo-Iiris
EH     Turnukan Bikku Myy
H       Tassutuvan Tuulen-Tytär

Valioluokka

ERI 1 SA PN1 VSP Lecibsin Suventaika
ERI 2 SA Lumiturpa Drinksu
ERI 3 SA Ruskahallan Duggolas

Tuomari:

Outi Piisi-Putta

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN2 VSP-VET Barffas Girste
ERI 2 SA Lumiturpa Oikku
ERI 3 Lumiturpa Kylmänkukka
ERI 4 Tie´rmes Binja
EH     Dimolin Fillariina
EH     Heldalan Ruusunnuppu

Kasvattajaluokka

1. KP ROP-KASV BIS 1-KASV Peikkovuoren kennel
EI ES. Barffas Kennel
EI ES. Dimolin kennel
EI ES. Lumiturpa kennel
EI ES. Tie'rmes kennel
EI ES. Tilkkuturkin kennel

Jälkeläisluokka

EI ES. Lumiturpa Eppu
EI ES. Teelikamentten Illusia

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017