Tänään on torstai 23. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

KEVÄTNÄYTTELY KUOPIO 22.03.2009

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP VSP-pentu Kuurakuonon Quuran Beana
2. Mikälie Xynyt

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP Pilvipolun Kolinmäkrä
2. Pilvipolun Kolinkulo

Junioriluokka

H Miehtebiekka Skirri

Nuorten luokka

ERI 1 SERT Wauhtiwelhon Bekko
EH 2 Jalakapojan Naskali
EH 3 Miehtebiekka Bikku Pimennys
H Hattivatin Zorro
H Jooseppi
H Mikälie Samperi
H Pihlajamäen Erämaan Velho
T Mikälie Stormista
T Pihlajamäen Fauni

Avoin luokka

EH 1 Pihlajamäen Duulispää
H Aatos

Valioluokka

ERI 1 PU 3 FIN MVA Lakkanevas Beana Birka
ERI 2 FI & SE & NO & POHJ MVA Mikälie Irtopiste
ERI 3 FI MVA Nequam Jesse Juntamo
EH 4 FI & SE MVA Aikamerkin Pippuri

Veteraaniluokka

ERI 1 PU 1 VSP ROP-VET C.I.B MVA JV-00 V-03 -08 PMV-03 -05 EUV-06 Kivimannun Sakke-Staalo
ERI 2 PU 2 FI MVA Juoksa Vikuri
ERI 3 PU 4 C.I.B & FI & SE & NO & LV & POHJ MVA BALTV-04 SV-06 Hukkaperä Virkku
ERI4 FI MVA Juoksa X-Ray
ERI FIN & SE & NO & EE & POHJ MVA JMV-02 WJ-02 PMV-02 MV-03 V-04 EUV-05 Tuulenkuun Cuu-Ukko

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-pentu Mikälie Yksainoo
2. Pilvipolun Paras-Kumma
3. Pilvipolun Paras-Peera

Pentuluokka 7-9 kk

1. Pilvipolun Kolinketo
2. Hagassessan Ciella

Junioriluokka

ERI 1 Miehtebiekka Birget
EH 2 Aikamerkin Paris
EH 3 Kuurakuonon Onnenapila
H Aikamerkin Valencia
H Roihu
H Tuhkavuorten Aamuhalla

Nuorten luokka

ERI 1 PN 4 SERT Wauhtiwelhon Burlikka
ERI 2 VARA-SERT Lumiturpa Henriikka
EH 3 JV-08 V-08 Lumiturpa Hertta
EH 4 Cossak´s Fennic Fazerina
EH Pohjanpaimen Arietta
EH Pohjanpaimen Arietta
H Pihlajamäen Feenix
H Pihlajamäen Fenris
H Pilvipolun Vienan Suvi
H Sagaberran Korpinlaulu

Avoin luokka

ERI 1 Viehkis Avellan
ERI 2 Pilvipolun Maa-Tushka
ERI 3 Taikarummun Boheemilumooja
ERI 4 Taikarummun Boheeminoita
EH Black Widow´s Fiery Fruit
EH Hattivatin Noita
EH Wauhtiwelhon Akka
H Hagassessan Balezzia
H Hulinahelinä
H Kuunkajon Korvenhenki
H Pikkiriikkisen Taigatähti

Valioluokka

ERI 1 PN 1 ROP FI MVA Menninkäisen Aikamerkki
ERI 2 PN 2 FI MVA Miehtebiekka Sokeritassu
ERI 3 FI MVA Hattivatin Muusa
ERI 4 FI MVA Viehkis Vanamo
ERI FI MVA Lumiturpa Taikatalvi
ERI C.I.B & BALT & FI & LT & LV & EE MVA LTV-08 LVV-08 EEV-08 Viehkis Voutilainen
EH FI MVA Cossak´s Exotic Elwira
H FI MVA Hurtanminttu

Veteraaniluokka

ERI 1 PN 3 VSP-VET FI MVA Juoksa Tinnitus
ERI 2 FI MVA Lumiturpa Hallantuoma
ERI 3 FI MVA V-00 PMV-01 V-07 Tiggal Ruska-Malla
ERI 4 FI MVA Tuulenkuun Cuutamon Cajo

Jälkeläisluokka

1. FI MVA Lakkanevas Beana Birka

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentu luokka 5-7 kk

1. KP ROP-Pentu Zabadou´s Kheiron
2. KP Miskajasmin Nevakaira
3. Seitakeron Weitikka
4. Tassutuvan Landepaukku

Pentu luokka 7-9 kk

1. KP Dagolas Kuurakuono
2. KP Staalon Åregano
3. KP Nutukas Skutsi
4. KP Joiku
-   Aapo
-   Arttu
-   Dimolin Paimenpoika
-   Jehnajan Krokantti
-   Kirpa´s Duolddan
-   Tukkijätkä
-   Peikkovuoren Ruuti

Junioriluokka

ERI 1 Turnukan Elmeri
ERI 2 Turnukan Beikko
ERI 3 Kuus´eikan Kaarnikka
EH 4 Turnukan Dumle
EH Alakazan
EH Anselmi
EH Kastanjan Hermanni
EH Lapinpeikon Ikiomairtokarva
EH Tachetee Dogi
H Dagolas Jänkhän Jytinä
H Miskajasmin Myrskynvoima
H Teelikamentten Lumiukko
POIS Miskajasmin Myrskytuuli

Nuorten luokka

ERI 1 VARA-SERT Dagolas Ferrari
ERI 2 Dagolas Extreme
ERI 3 Lumiturpa Matti
ERI 4 SERT Pomppariniityn Ullimulli
ERI Pakkasukon Onni
EH Puikkonokan Thoreahkut
H Salvastin Elosalama
H Staalon Xamuli
H Staalon Yöjuoksija

Avoin luokka

ERI 1 SERT FI MVA Viksalan Uksa
ERI 2 SERT FI MVA Miskajasmin Kuunlumo
ERI 3 Staalon Usvapeikko
EH 4 Sydäntalven Idylli
EH Armani
EH Beaska
EH Fihtolas Yeccu
EH Firepower Batman
EH Jäkäläkummun Ounas
EH Lumiturpa Lapinjekku
EH Lumiturpa Otto-Poika
EH Muhikummun Elias
EH Peikkovuoren Finaali
EH Tachetee Beana Juhani
H Nutukas Ukri
H Rocky
H Shacal Rommeli
H Taapanterin Herra Hopsu
H Turnukan Zulo

Käyttöluokka

ERI 1 FI MVA FI KVA PMV-05 Lecibsin Kultakuono

Valioluokka

ERI 1 PU 1, ROP, BIS 1 C.I.B FI MVA V-07 Lumiturpa Eppu
ERI 2 PU 3 FI MVA Lumiturpa Eemeli
ERI 3 PU 4 C.I.B & FI & LV MVA PMV-05 V-08 Lumiturpa Otso
ERI 4 C.I.B & FI & EE & LT MVA JV-02 Dimolin Dikkal
ERI JV-07 Lapinpeikon Häntä Heikki
ERI FI & EE & RU & LV MVA EEW-08 Cimulin Tittelintuure
ERI FI MVA Dagolas Bullero
ERI FI MVA Jussi
ERI FI MVA Fidelis Unicus
ERI FI MVA Turnukan Veli Ponteva
ERI FI MVA Viksalan Rabas

Veteraaniluokka

ERI 1 PU 2 ROP-VET BIS-VET C.I.B & FI & DK MVA V-03 -05 EUV-06 VMV-08 Lumiturpa Api
ERI 2 FI MVA Lumiturpa Atzo
ERI 3 FI MVA JV-00 Jäkäläkummun Pakkasukko
ERI 4 C.I.B & FI & NO & SE & DK & EE MVA V-00 Staalon Vesku Vesseli
EH FI MVA Ciasman Cikari Cakari
POIS FI MVA Kuus´eikan Poppamies

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP Hiittanan Inari
2. KP Miskajasmin Nutukas
3. KP Dagolas Lumikki
4. KP Seitakeron Wahvero
-   Barffas Neahtta
-   Dagolas Lumikuningatar
-   Hiittanan Ivana
-   Tassutuvan Luomu-Lyyli
-   Zabadou´s Kaia

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP VSP-pentu Dagolas Kullannuppu
2. KP Peikkovuoren Rubiini
3. KP Dimolin Pitsiliina
4. KP Lumiturpa Pakkanen
-   Adelmiina
-   Aurora
-   Ciasman Hymyhuuli
-   Ciasman Pirttihirmu
-   Dagolas Kultahippu
-   Dagolas Kultakutsi
-   Fihtolas Bling Bling
-   Ikimetsäntuikku
-   Lumiturpa Pinni
-   Salvastin Liinu
-   Staalon Årkidea
POIS Puskahemmon Usvatar

Juniori luokka

ERI 1 PN 3 SERT Peikkovuoren Pikaczu
ERI 2 PN 4 SERT Poppanan Daisy
ERI 3 VARA-SERT Kastanjan Hipuli
ERI 4 Heikunkeikun Parkki-Pika
ERI Ciasman Quperkeikka
ERI Dagolas Haltiatar
ERI Turnukan Emäntä
EH Aamulempi
EH Ainokaino
EH Dimolin Onnenkukka
EH Fidelis Emäccukoiru
EH Fidelis Birja
EH Poavinävlin Tähtitalvikki
EH Pomppariniityn Kodin Sydän
EH Simsalabim
EH Staalon Yökehrääjä
EH Taapanterin Minni
EH Turnukan Bippana
H Heikunkeikun Pikku-Sintti
H Kuus´eikan Kerppu
H Miikolan Ketotuulenlento
H Nougat
H Turnukan Ciiri
H Vanilla´s Honey Beauty

Nuorten luokka

ERI 1 PN 1 SERT VSP Lumiturpa Drinksu
ERI 2 Peikkovuoren Nenäliina
ERI 3 Jäkäläkummun Tandemilla
ERI 4 Anana´s Galiameloni
ERI Lecibsin Ketterä
ERI Puikkonokan Thorinna
ERI Seitakeron Tahaton Teko
EH Ciasman Ulmaria
EH Hiittanan Jiina
EH Ikimuiston Caballero
EH Seitakeron Tavaton Tapaus
H Dimolin Muusaliina
H Fihtolas Zelda
H Lumiturpa Gaissa
H Miskajasmin Lammenkaisla
H Pomppariniityn Paraske
H Puhuripeikon Mei
H Vehkaliinan Suomyrtti
POIS Lumiturpa Molla-Maija

Avoin luokka

ERI 1 Viksalan Ahkku
ERI 2 Peikkovuoren Maihinnousu
ERI 3 Sagaberran Otavanlaulu
ERI 4 Kähävänän Siuku
ERI Aurora
ERI Fihtolas Yopo
ERI Kuus´eikan Waapukka
EH Ciasman Geisha
EH Ciasman Ruutu-Ässä
EH Ciasman Vilma Villikko
EH Fihtolas Vanamo
EH Jehnajan Jetsulleen
EH JV-07 Jäkäläkummun Onpa Soma
EH Lumiturpa Hössö
EH Miskajasmin Kuunsilta
EH Staalon Ratkiriemukas
EH Turnukan Zanniina
EH Viksalan Radna
H Cimulin Teelikamentten
H Dagolas Devine
H Dimolin Kuurankukka
H Orso-Farm Duhkki
H Teelikamentten Juolukka

Valioluokka

ERI 1 PN 2 FI & EE MVA Aino
ERI 2 FI MVA Barffas Kanel
ERI 3 FI MVA Peikkovuoren Kuuraturkki
ERI 4 FI MVA Heldalan Ruusunnuppu
ERI FI MVA Amalia
ERI FI MVA Hiekkaniemen Älynlahja
ERI FI MVA Paukapää Afruvva
ERI FI MVA Rahkkasan Cariinna
ERI FI MVA Viksalan Gimma

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET FI MVA SV-08 Lumiturpa Kylmänkukka
ERI 2 FI MVA V-06 Paukapää Siru
ERI 3 Liehkun Valli
EH FI MVA V-04 Jäkäläkummun Palsamilla
EH FI MVA Mennen Aliisa
EH C.I.B & FI & EE & RU & LT MVA Nepukatin Gabriella
EH C.I.B & FI & EE & LV & LT & BALT MVA Staalon Cheralfiina
EH FI MVA Staalon Salainen Ase

Jälkeläisluokka

EI ES. C.I.B & FI & EE & LT MVA ESTV-06 LTUV-08 Lumiturpa Oula

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

POIS Korpikartanon Adjaksson

Valioluokka

ERI 1 PU 1 VSP FI MVA A-Norr

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1 KP ROP-pentu Lappbergets Fálli

Junioriluokka

ERI 1 PN 4 VARA-SERT Lahukan Asfrid

Nuorten luokka

EH 1 Lahukan Agga

Avoin luokka

ERI 1 PN 1 ROP SERT Lahukan Audunn

Valioluokka

ERI 2 PN 3 FI & SE MVA EUV-06 V-07 0-8 ESTV-08 Care Bears Star Bright
EH2 FI MVA JV-06 Sidmarkens Cilla

Veteraani luokka

ERI 1 PN 2 ROP-VET FI & SE MVA ESTVV-08 Care Bears North Star

KASVATTAJALUOKAT

Lapinporokoira:

1. KP ROP-KASV BIS 2-KASV Lumiturpa Kennel, om. Takanen Matti & Takalo Riitta, Karjaa
EI ES. Miehtebiekka Kennel, om. Järvinen Reijo, Luumäki
EI ES. Pihlajamäen Kennel, om. Anttila Suvi, Saarentaus

Suomenlapinkoira:

1. KP ROP-KASV, BIS 1-KASV Lumiturpa Kennel, om. Takanen Matti & Takalo Riitta, Karjaa
2. KP Viksalan Kennel, om. Pesu Susanna & Arto, Taavetti
3. KP Kennel, om. Virkkunen Miia, Kempele
4. Peikkovuoren Kennel, om. Miettinen Taina & Friman Ari, Palokka
EI ES. Ciasman Kennel, om. Nurmi Miia, Oulu
EI ES. Dimolin Kennel, om. Kipinoinen Eini, Taavetti
EI ES. Fihtolas Kennel, om. Vanhanen Petra, Nahkela
EI ES. Jäkäläkummun Kennel, om. Kakko Tapio, Palokka
EI ES. Kuus´eikan Kennel, om. Paananen Ida, Jokijärvi
EI ES. Kennel, om. Kuisma Anna-Maija, Maavesi
EI ES. Staalon Kennel, om. Leskinen Annikki, Nilsiä
EI ES. Turnukan Kennel, om. Toitturi Nina, Suur-Miehikkälä

NÄYTTELYN PARAS

BIS 1 suomenlapinkoira uros FI MVA V-07 Lumiturpa Eppu
BIS 2 lapinporokoira narttu FI MVA Menninkäisen Aikamerkki
BIS 3 ruotsinlapinkoira narttu Lahukan Audunn

NÄYTTELYN PARAS PENTU

BIS-PENTU 1 lapinporokoira narttu Mikälie Yksainoo
BIS-PENTU 2 suomenlapinkoira uros Zabadou’s Kheiron
BIS-PENTU 3 ruotsinlapinkoira narttu Lappbergets Fälli

NÄYTTELYN PARAS VETERAANI

BIS-VET 1 suomenlapinkoira uros C.I.B & FI & DK MVA V-03 -05 EUV-06 VMV-08 Lumiturpa Api
BIS-VET 2 lapinporokoira uros C.I.B MVA JV-00 V-03 -08 PMV-03 -05 EUV-06 Kivimannun Sakke-Staalo
BIS-VET 3 ruotsinlapinkoira narttu FI & SE MVA ESTVV-08 Care Bears North Star

NÄYTTELYN PARAS KASVATTAJARYHMÄ

BIS-KASV 1 suomenlapinkoira Lumiturpa Kennel, om. Takanen Matti & Takalo Riitta, Karjaa
BIS-KASV 2 lapinporokoira Lumiturpa Kennel, om. Takanen Matti & Takalo Riitta, Karjaa

Junior Handler

14 - 17 vuotiaat

1. Tossavainen Tarleena, Taavetti
2. Nieminen Emilia, Kuopio
3. Heino Sonja, Helsinki
4. Immonen Essi, Syvänniemi

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017