Tänään on keskiviikko 22. marraskuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

SYYSNÄYTTELY 4.10.2015

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Tuomari:

Harri Lehkonen

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-PEN BIS2-PEN Mikälie Halparauno
2. KP Haltiametsän Vuorenpeikko
3.      Haltiametsän Pellonpekko

Junioriluokka

ERI1 SA VASERT Pakkaslaulun Mauno Maahinen
ERI2 SA Suukkosuun Liekeistä Loitsuttu

Nuorten luokka

ERI1 Cossak's Polaric Pepper
EH2   Tuhkavuorten Barfi
EH3   Cossak's Nordic Nemesis

Avoin luokka

ERI1 SA PU4 SERT FI MVA Maijuntuvan Matti Maakenkä
ERI2 SA Kuurakuonon Åikukas Lumous
ERI3 Q-kan Giant
ERI4 Wauhtiwelhon Duunarin Onni
ERI    Tinttaraisen Viltinvahti
EH     Ahonkujan Testaaja
EH     Sagaberran Onni-Armas
H       Cranefield´s Basaltic Onyx Gravel
H       Pakkaslaulun Sokostin Sielu
H       Poroporvarin Juhannusporo

Valioluokka

ERI1 SA PU1 ROP BIS2 Lumiturpa Näppärä Niila
ERI2 SA PU2 Kuurakuonon Onnensoturi
ERI3 SA PU3 Suukkosuun Tulesta Temmattu
ERI4 SA Cranefield's Beana Birka
ERI SA Pakkashelmen Onnenhaave
ERI    Poropeukalon Sokeri-Jussi
ERI    Sagaberran Susivouti
ERI    Tinttaraisen Osui ja Upposi
EH     Lumiturpa Kopsakka

Veteraaniluokka

ERI1 SA VSP-VET Illerströmmens Mink
ERI2  Aikamerkin Muskotti
EH3   Lakkanevas Beana Birka

 

NARTUT:

Tuomari:

Harri Lehkonen

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP VSP-PEN Haltiametsän Metsätähti
2. KP Haltiametsän Päivänsäde
3.      Villa
4.      Taimiston Turmelematon

Tuomari:

Rune Fagerström

Junioriluokka

ERI1 SA PN1 SERT VSP Suukkosuun Helmestä Hiottu
ERI2 SA Tuhkavuorten Auringonkehrä
ERI3 SA Tuhkavuorten Aurinkotähti
ERI4  Tuhkavuorten Auringonnauru
ERI    Kuunkajon Laatokan Helmi
EH     Kuunkajon Pyrstötiainen
H       Suopunkitytön Uksakka
H       Suvon Gádjájoga Gággi
POIS  Suukkosuun Tähdistä Taiottu

Nuorten luokka

ERI1 SA Nouhope's Ironia
EH2   Mintline's Love Cherry
EH3   Tuhkavuorten Beaivi
H       Nouhope's Iron Sky
H       Pieksun Kaltion Loiste
POIS  Lumiturpa Supukka Suomineito
POIS  Suukkosuun Runo-Ralli

Avoin luokka

ERI1 SA PN2 VASERT Suukkosuun Metka Jekku
ERI2 SA Wauhtiwelhon Diamanta
ERI3  Suukkosuun Veikeä Hymy
ERI3  Lumiturpa Suukko
EH     Cossak's Mystic Maare
EH     Lumiturpa Helmiäinen
EH     Poroporvarin Juhannusraketti
EH     Suopunkitytön Tupla-Parkki
EH     Suopunkitytön Tupla-Sydän
H       Cossak's Lapponiac Lawine
POIS  Cranefield´s Pearly Fronzen Akebia
POIS  Cranefield´s Pearly Fronzen Azalea

Valioluokka

ERI1 SA PN3 Suukkosuun Tulisuudelma
ERI2 SA PN4 Tuhkavuorten Yön Tähtitiuku
ERI3 SA Lumiturpa Sirppi
ERI4 SA Suopunkitytön Tupla-Unelma
ERI    Haltiametsän Niiskuneiti
ERI    Tuhkavuorten Noitaneito
EH     Cossak's Galactic Glenda
EH     Kuunkajon Tyyntä Tankarissa
EH     Tinttaraisen Smile

Veteraaniluokka

ERI1 SA ROP-VET BIS2-VET Hagassessan Trallalleia
ERI2 SA Hukkaperä Alli
ERI3 SA Lumiturpa Taikatalvi
ERI4 SA Malli
ERI    Fjällfarmens Jalokivi
ERI    Kuunkajon Aava Ulappa
ERI    Muusa
EH     Taimi
POIS  Tuulenkuun Haltiakeiju

 

Tuomari:

Rune Fagerström

Kasvattajaluokka

1. KP ROP-KASV BIS2-KASV Suukkosuun kennel
2. KP  Lumiturpa kennel
3.       Kuunkajon kennel
EI ES. Cossak's kennel
EI ES. Cranfield's kennel
EI ES. Suopunkitytön kennel
EI ES. Tuhkavuorten kennel

Jälkeläisluokka

1. KP ROP-JÄLK BIS1-JÄLK Suukkosuun Shamaani

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

Tuomari:

Rune Fagerström

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PU1-PEN ROP-PEN BIS1-PEN Suotuisa Kuunsäde
2.      Jahkkas Ximo Sukkela
3.      Saraharjun Veli Valoisa
4.      Yestas Yokeri
-        Peppiinan Galaksi
-        Sancandy's Mustakuono
-        Silmänilon Aarni
-        Silmänilon Aaron
-        Tie'rmes Ronski-Ruuben
-        Vanilla's Honey Once Again

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP PU2-PEN Eisenfest Flynn Rider
2. KP Lecibsin Kanzo
3.      Turnukan Pirkka
4.      Eisenfest Foxtrot
-        Eisenfest Free Jazz
-        Eisenfest Suomirock
POIS Taivaannastan Vänrikki Nappula

Tuomari:

Elaine Short

Junioriluokka

ERI1 SA Staalon Lätkäjätkä
ERI2 SA Vanilla's Honey Manhattan
ERI3 SA Täplätassu Kaapo
ERI4 SA Pihka
ERI    Aatu
ERI    Ikuisesti Beltipoliisi
ERI    Tie'rmes Qulosavu
EH     Jarfa's Rakuuna
EH     Peikkovuoren Tsohka
EH     Ruskahallan Herkko
EH     Savumerkin Saapasjalka
EH     Syysauringon Letkeä Lapinjätkä
EH     Syysauringon Loimuava Liekki
EH     Syysauringon Lumoava Loitsu
EH     Tie'rmes Qauan Kaivattu
EH     Tie'rmes Quin Savuna
EH     Täplätassu Lapin Kemppi
H       Katajamäen Barrelhouse
H       Kolme-Veetä Fiksu-Fredi
H       Tarutuulten Korvaläpät
HYL    Mopedimuorin Suopea Sankari
HYL    Silmänilon Aapeli
POIS  Katajahaan Yönlumo

Nuorten luokka

ERI1 SA PU3 SERT Tilkkuturkin Franco
ERI2 SA Ukkolapikkaan Trolli-Peikko
ERI3   Silmänilon Aku
ERI4   Vanilla's Honey King of Savonia
EH      Menninkäisen Gävelevägatastrooffi
EH      Savumerkin Muumipeikko

Avoin luokka

ERI1 SA PU4 VASERT Turnukan Nalle
ERI2 SA Turnukan Niilo
ERI3 SA Tunturitassun Bello
ERI4 SA Turnukan Napsu
ERI    Iltanuotion Pihkaniska
ERI    Miikolan Heinäkeisari
ERI    Pörröpöksyn Valomerkki
ERI    Tie'rmes Kössi Kulkuri
ERI    Täplätassu Joonatan
EH     Dimolin Paimenpoika
EH     Dimolin Xylitoli
EH     Heikunkeikun Tukkijätkä
EH     Vanilla's Honey Just My Luck
EH     Vetikonperän Kaapo
H       Täplätassu Icaroz
POIS  Dimolin Revontulet
POIS  Peikkovuoren Kismet

Valioluokka

ERI1 SA PU1 ROP BIS1 Peikkovuoren Vahca
ERI2 SA PU2 Staalon Intiaanipäällikkö
ERI3 SA Peikkovuoren Xakara
ERI4 SA Lumiturpa Ilmari
ERI SA Hillasuon Finnur
ERI SA Hillasuon Leojokela
ERI    Aegirsson Duncan Mac Leod
ERI    Lapinpeikon Ikiomairtokarva
ERI    Peikkovuoren Xensaatio
ERI    Pörröpöksyn Vonkamies
ERI    Staalon Åregano
ERI    Syysauringon Kultakypärä
EH     Dimolin Waltias
EH     Heikunkeikun Unelmien Prinssi
EH     Jäkäläkummun Rin Tin Tin
EH     Lumiturpa Jarppi
EH     Lumiturpa Mölli
EH     Miikolan Päiväntorkku
EH     Peikkovuoren Winter War
POIS  Peikkovuoren Mozart

Veteraaniluokka

ERI1 SA ROP-VET BIS1-VET Lumiturpa Eppu
ERI2 SA Staalon Usvatassu
ERI3 SA Dagolas Ferrari
ERI4  Firepower Casanova
ERI    Tie'rmes Hearvas Horti
ERI    Tie'rmes Gusti-Kepponen
EH     Dimolin Eppu-Erätassu
EH     Dimolin Jäkäläjekku
EH     Heldalan Ruusunpiikki
EH     Miikolan Aslan
EH     Terhakan Soica
POIS  Lappjedi Lapin Loimu
POIS  Lecibsin Macce
POIS  Snow Team's Alddagas

 

NARTUT:

Tuomari:

Rune Fagerström

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP PN1-PEN VSP-PEN Peikkovuoren Omani Nuttu
2. KP Suotuisa Auringonsäde
3.      Peppiinan Glamouri
4.      Tilkkuturkin Iltarusko
-        Jahkkas Xari
-        Saraharjun Voimuru
-        Sääskisuon Kuunkajon Neito
-        Tie'rmes Rinsessa-Rianna
-        Vanilla's Honey One And Only
POIS Rintantintan Aito Afrikantähti

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP PN2-PEN Eisenfest Jessica Rabbit
2.      Vallarjäntans Cayenne
3.      Taivaannastan Vääpeli Körmy
4.      Miskajasmin Ukuliina
-        Cantavia Lapinvuokko
-        Ikimuiston Noita Nokinenä
-        Luna
-        Turnukan Piitu

Tuomari:

Eija Lehtimäki

Junioriluokka

ERI1 SA PN4 VASERT Vanilla's Honey Milano
ERI2  Ikuisesti Barkkisakko
ERI3  Shacal Rukivera
EH4   Ikuisesti Barkkipirkko
EH     Eisenfest Kaunis Kanteletar
EH     Ikuisesti Barkkikiekko
EH     Ikuisesti Bikavoitto
EH     Nikinsaaren Agat
EH     Savumerkin Pörröpöksy
EH     Savumerkin Sudenhetki
EH     Staalon Lumentaikaa
EH     Tie'rmes Qaunis Keisarinna
EH     Tie'rmes Qullan Kimallus
H       Jäkäläkummun Hiili
H       Kolme-Veetä Fiini-Fanni
H       Ruskahallan Helmiina
H       Syrjänharjun Elviira
H       Tie'rmes Quutamon Kaunotar
POIS  Fihtolas Tytti
POIS  Heldalan Keiju
POIS  Maijuntuvan Mummo Lumessa

Nuorten luokka

ERI1 SA Rahkkasan Irresistible Thelma
ERI2 SA Tilkkuturkin Fanny
ERI3  Vanilla's Honey Kind of Wild
ERI4  Kirella's Enneuni
EH     Dimolin Zilkkiliina
EH     Fihtolas Rahkis
EH     Hiiidenlahden Kiira
EH     Menninkäisen Gotiagohti
EH     Menninkäisen Gyökkibiiga
EH     Pakkasukon Gabriella
EH     Saraharjun Tsoria-Tyyki
EH     Stella
POIS  Heikunkeikun Topakka Topaasi

Avoin luokka

ERI1 SA PN1 SERT FI MVA VSP Hengenheimon Aavistus
ERI2 SA Syysauringon Kirkas Säde
ERI3  Vallarjäntans Jiella
ERI4  Fihtolas Myötätuuli
ERI    Dimolin Ylisöpöliina
ERI    Eisenfest Joutsenlaulu
ERI    Fihtolas Jaffa
ERI    Heikunkeikun Tanssiva Aurinko
ERI    Pakkasukon Sari
ERI    Pakkasukon Sari
ERI    Tie'rmes Ovela Superinna
ERI    Vanilla's Honey Joyful
ERI    Vetikonperän Kylli
EH     Aliinna
EH     Cimulin Yuovsatta
EH     Heikunkeikun Hento Unelma
EH     Heldalan Jassu
EH     Hiittanan Sinttu
EH     Ikuisesti Aika Yllätys
EH     Juolukan Aulangon Aamu
EH     Jäkäläkummun Yllytyshullu
EH     Jäkäläkummun Yönystävä
EH     Katajaisen Billie Jean
EH     Lapinpeikon Pikkulikka
EH     Lumiturpa Adjagas
EH     Petronella
EH     Saraharjun Ruskieneitsyt
EH     Schwarz Klan Naga
EH     Tahcetee Esteettine Essi
EH     Terhakan Hallalas
EH     Turnukan Narja
EH     Vanilla's Honey Checca
EH     Vanilla's Honey Finnish Degign
H       Dimolin Williruusu
H       Hillevi
H       Ikimuiston Ihkaoikeepitkätossu
H       Rahkkasan Hilla
T        Pakkasukon Rusina
POIS  Lecibsin Mocca
POIS  Syrjänharjun Auroora
POIS  Utuniityn Jäänloiste

Valioluokka

ERI1 SA PN2 Fihtolas Qumina
ERI2 SA PN3 Peikkovuoren Vanilla
ERI3 SA Barffas Ohcleapmi
ERI4 SA Tilkkuturkin Collette
ERI    Fidelis Hurjan Melli
ERI    Lumiturpa Hallankukka
ERI    Peikkovuoren Xadepäivä
ERI    Peikkovuoren Yön Haltija
ERI    Savumerkin Balleriina
ERI    Tie'rmes Originelli Olga
POIS  Shacal Rosmariini

 

Tuomari:

Harri Lehkonen

Veteraaniluokka

ERI1 SA VSP-VET Lumiturpa Hössö
ERI2  Lumiturpa Dälli
ERI3  Barffas Karamel'la
ERI4  Lecibsin Seljo
ERI    Dimolin Geminelli
ERI    Fidelis Grata Persona
ERI    Peikkovuoren Miccihigan
ERI    Tie'rmes Berliitta
EH     Ciasman Ruutu-Ässä
EH     Fidelis Helminauha
EH     Jäkäläkummun Onpa Soma
EH     Puikkonokan Thorinna
EH     Vanilla's Honey Armanda
POIS  Pilvipolun Neliapila
POIS  Tiilitehtaan Ruustinna

 

Tuomari:

Elain Short

Kasvattajaluokka

1. KP ROP-KASV BIS1-KASV Lumiturpa kennel
2. KP  Peikkovuoren kennel
3. KP  Staalon kennel
4. KP  Turnukan kennel
-         Dimolin kennel
-         Heikunkeikun kennel
-         Ikuisesti kennel
-         Syysauringon kennel
-         Tie'rmes kennel
-         Vanilla's Honey kennel
EI ES. Fihtolas kennel
EI ES. Jäkäläkummun kennel
EI ES. Savumerkin kennel
EI ES. Täplätassu kennel

Jälkeläisluokka

1. KP ROP-JÄLK BIS2-JÄLK Lumiturpa Eppu
2. KP Puikkonokan Thorinna

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

Tuomari:

Harri Lehkonen

UROKSET:

Pentuluokka 5-7kk

1. KP ROP-PEN BIS3-PEN Snow Team´s LH Muosalas
2. KP Snow Team´s LH Meahcci

Valioluokka

ERI1 SA PU1 VSP Renlundens Thule

NARTUT:

Pentuluokka 5-7kk

1. KP VSP-PEN Snow Team´s LH Miehta
2. KP Snow Team´s LH Muohta
3.      Snow Team´s LH Mohkki
4.      Snow Team´s LH Mearkkalas

Avoin luokka

ERI1 SA PN2 SERT Sidmanrkens Ensi

Valioluokka

ERI1 SA PN1 ROP BIS3 Cahppes Pepzi

Veteraaniluokka

ERI1 SA PN3 ROP-VET BIS3-VET Herding Instinct´s Divan Nemi

BIS

Tuomari:

Rune Fagerström

1. SLK Peikkovuoren Vahca
2. LPK Lumiturpa Näppärä Niila
3. RLK Cahppes Pepzi

 

BIS-PENTU

Tuomari:

Harri Lehkonen

1. SLK Suotuisa Kuunsäde
2. LPK Mikälie Halparauno
3. RLK Snow Team´s LH Muosalas

 

BIS-VETERAANI

Tuomari:

Elaine Short

1. SLK Lumiturpa Eppu
2. LPK Hagassessan Trallalleia
2. RLK Herding Instinct´s Divan Nemi

 

BIS-KASVATTAJARYHMÄ

Tuomari:

Eija Lehtimäki

1. SLK Lumiturpa kennel
2. LPK Suukkosuun kennel

 

BIS-JÄLKELÄISRYHMÄ

Tuomari:

Eija Lehtimäki

1. LPK Suukkosuun Shamaani
1. SLK Lumiturpa Eppu

Lapsi & Koira -kilpailu

Tuomari:

Mona Brohm

1. Veera Vallittu / Pupu (slk) + tuomarin erityismaininnalla:
    paras häntä

2. Sanna Virkkunen / Maia (husky) + tuomarin erityismaininnalla:
    paras liike

3. Ida Salminen / Oiva (lpk) + tuomarin erityismaininnalla:
    paras kontakti

4. Tinja Pietiläinen / Manna (slk) + tuomarin erityismaininnalla:
    seikkailija

5. Fanny Penttinen / Noita (slk) + tuomarin erityismaininnalla:
    söpötassu

 

TOTTELEVAISUUSKOE 3.10.2015 TULOKSET

Tuomari: Tuire Marjamäki

ALOKASLUOKKA

1. Reppulin Niv-Aelin   189 pist. 1-tulos KP TOKO-mestaruus
    om./ohj. Laura Siljander

2. Cossak's Nordic Nuoska   184.5 pist. 1-tulos KP
    om./ohj. Jonna Löytynoja

3. Sagaberran Onni-Armas    166,5 pist. 1-tulos
    om./ohj. Maija Järvinen

4. Kajaskiven Peuranvirna  161 pist. 1-tulos
    om./ohj. Marja Koskio

5. Viksalan Condor  126 pist. 3-tulos
    om./ohj. Seija Piipponen

-   Taimiston Tähtisumu  97 pist.
    om./ohj. Satu Mansikkaviita

-   Tinttaraisen O La Laa  76 pist.
    om./ohj. Heikki Karjalainen

AVOIN LUOKKA

1. Kirjokannen Torpan Tyttö  172 pist.
    om./ohj. Anna Agopov

2. Fihtolas Zabba  169 pist.
    om./ohj. Mari Höök

VOITTAJALUOKKA

1. Taimiston Kosminensäteily  220 pist. 3-tulos, TOKO-mestaruus
    om. Laura Okker

-   Lecibsin Vilhelm  119 pist.
    om./ohj. Mari Höök

-   Oravariihen Bate  105 pist.
    om./ohj. Jenni Viljakka

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

-   Kielapihkan Malviina   162 pist.
    om./ohj. Jonna Löytynoja

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017