Tänään on maanantai 24. heinäkuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

SYYSNÄYTTELY OULU 6.10.2013

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Tuomari:

Perttu Ståhlberg

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP VSP-pentu Ahonkujan Testaaja
2. KP Suopunkitytön Sisnavyöke
3. Taimiston Noste
4. Arctic Soul Lapponian Mohkke
POIS Arctic Soul Lapponian Kiehka

Pentuluokka 7-9 kk

1. Hopeametsän Teräsyrtti

Junioriluokka

EH 1  Maijuntuvan Matti Maakenkä
EH 2  Kielapihkan Tulin Voittamaan
H       Korpikairan Illansulo
H       Wauhtiwelhon Danibaba
T        Chevrott's Wombat
POIS Korpikairan Ikihonka

Nuorten luokka

ERI 1 Nuortariika's Buorre Bardni
POIS Tinttaraisen Osui ja Upposi

Avoin luokka

ERI 1 SA PU3 SERT Lumiturpa Hermanni
ERI 2 SA PU4 VASERT Sagaberran Susivouti
ERI 3 Suopunkitytön Lantalaisen Unelma
EH 4  Suukkosuun Velhonkivi
EH     Gátchis Átjájuoksa Pirak
H       Hopeanuoli
H       Iltahämyn Ystävän Onni
H       Kaukametsän Karvajalka
H       Kielapihkan Pronssisolki
H       Tuhkavuorten Kotkanpoika
T        Hattivatin Nutukas

Valioluokka

ERI 1 SA PU1 VSP Suukkosuun Shamaani
ERI 2 SA PU2 Suukkosuun Tulesta Temmattu
ERI 3 SA Wauhtiwelhon Bekko
ERI 4 SA Lumiturpa Herkko
ERI    Chevrott's Kutunkutu
ERI    Illerströmmens Mink
ERI    Kuurakuonon Onnensoturi
ERI    Raiddokas Igor
ERI    Suukkosuun Lapin Loitsu
EH     Kielapihkan Manasse

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET Aikamerkin Pippuri
ERI 2 Pihlajamäen Aikarauta
POIS Jalakapojan Sakke
POIS Tuulenkuun Erätuulenkuiske

 

NARTUT:

Tuomari:

Aila Lehmussaari

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-pentu BIS2-pentu Arctic Soul Lapponian Angeli
2. KP Suopunkitytön Hilamusiikki
3. Juskankankaan Luhtalemmikki

Pentuluokka 7-9 kk

1. Taikarummun Fiilis Lystikäs

Junioriluokka

ERI 1 SA PN1 SERT ROP BIS3 Tuhkavuorten Yön Tähtitiuku
ERI 2 Chevrott's Wagga Wagga
ERI 3 Bilke
EH 4  Wauhtiwelhon Diamanta
EH     Cossak's Mystic Meret
EH     Maijuntuvan Kätevä Emäntä
EH     Maijuntuvan Mieluisa Maanhaltia
H       Chevrott's Woronora
H       Korpikairan Ikilumi
H       Mikälie Voima
H       Saaga

Nuorten luokka

ERI 1 SA VASERT Tuhkavuorten Noitaneito
ERI 2 SA Suopunkitytön Tupla-Parkki
ERI 3 Suopunkitytön Tupla-Unelma
ERI 4 Arvedavgi
EH     Pieksun Räsynukke
EH     Suopunkitytön Tupla-Täplä
H       Mimosa
H       Pieksun Riippakivi
POIS Tinttaraisen Orvokki

Avoin luokka

EH 1  Suopunkitytön Salarakas
EH 2  Tuhkavuorten Heinäkaste
EH 3  Chevrott's Jannali
EH 4  Kielapihkan Aina Jaloissa
H       Aikamerkin Kuperkeikka
H       Kirjokannen Perho Kultasiipi
H       Pihlajamäen Hilja Maitotyttö
H       Saara
H       Suukkosuun Tulen Liekki
T        Iltahämyn Ystävän Riemu
T        Sirri

Valioluokka

ERI 1 SA PN2 Tuhkavuorten Merikorento
ERI 2 SA PN3 Suopunkitytön Moijan Noska
ERI 3 SA PN4 Stablehills Reseda
ERI 4 SA Kille
ERI    Hattivatin Zelda
ERI    Karhukallion El Estefan
ERI    Kielapihkan Aina Vaan
ERI    Lumiturpa Taikatalvi
ERI    Mikälie Öö Totanoin
EH     Pakkaslaulun Saanan Serenadi
EH     Viivi
POIS Karhukallion Duottarbiegga

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET BIS3-VET Hurtanminttu
EH 2  Hukkaperä Alli
EH 3  Fjällfarmens Jalokivi
H       Kisuran Kiira
EVA   Hagassessan Litzy
POIS Miehtebiekka Sokeritassu

Kasvattajaluokka

1. KP ROP-KASV Suopunkitytön kennel, Seija Ollila, Värriö
2. KP Tuhkavuorten Kennel, Kaisa Hurme, Pälkäne
3. Kielapihkan kennel, Jonna Löytynoja, Ruha
EI ES. Chevrott's kennel, Riikka Juntunen, Utajärvi
EI ES. Suukkosuun kennel, Pinja Hiltunen, Kajaani

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

Tuomari:

Aila Lehmussaari

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP Katajavaaran Menninkäinen
2.      Talvikylän Metsänpeikko
3.      Petäjämaan Sissi
4.      Kivimarjan Ihme Kevätkompiainen

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP ROP-pentu BIS3-pentu Jäkäläkummun Ylämummo
2. KP Karvaktraan Ealas
3.      Lecibsin Kuvio
4.      Hännänhuiskeen Bamse
-        Staalon Intiaanipäällikkö
POIS Hannänhuiskeen Bumba
POIS Jäkäläkummun Yekkupatteri

Tuomari:

Marja Talvitie

Junioriluokka

ERI 1 SA PU4 VASERT Lumiturpa Jarppi
ERI 2 SA Tilkkuturkin Culkuri
ERI 3 Kontioharjun Kaamos
ERI 4 Maijuntuvan Peikko Poika
EH     Duohta Ustit Gachi Stallu
EH     Lumiturpa Jaro
H       Hengenheimon Alkuvoima
H       Hippusen Aikamoinen
H       Ikijään Elämäni Sankari
H       Jehnajan Vanttera
H       Stalon Heinähattu
POIS Taikalumon Fabio

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU1 SERT VSP Lecibsin Tero
ERI 2 SA Erätytön Sahpe
ERI 3 Hiittanan Pehtoori
ERI 4 Barffas Skalddas
ERI    Lapinpeikon Nallekarhu
ERI    Saraharjun Mokoma
EH     Hiittan Pomo
EH     Hiittanan Poveri
EH     Kontioharjun Toljanteri
EH     Vanilla's Honey Gentleman
EH     Vanilla's Honey Hope You Like
H       Liekkas Cahke

Avoin luokka

ERI 1 SA Erätytön Unelias Upseeri
ERI 2 Aslakki
EH 3  Erätytön Sisukas Sankari
EH 4  Turnukan Viksu Viikari
EH     Hangenhohto
EH     KolmeVeetä Basso-Betja
EH     Kontioharjun Untavain
EH     Murustiinan Valkorinta
H       Arttu
H       Kellokas Hunga
H       Lapinlumon Aarni
H       Lecibsin Hoppu
H       Myrsky
POIS Karvapallon Roihun Polttaja
POIS Staalon Entten-Tentten

Valioluokka

ERI 1 SA PU3 Peikkovuoren Xakara
ERI 2 SA Peikkovuoren Vahca
ERI 3 SA Barffas Roastil
ERI 4 SA Dagolas Rakkaani Mun
ERI    Lapinpeikon Ikiomairtokarva
ERI    Tilkkuturkin Bumba
ERI    Turnukan Beikko
EH     Barffas Leppilampi
EH     Peikkovuoren Winter War
EH     Peikkovuoren Ärsyttävän Hyvä

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU2 ROP-VET BIS-VET Lecibsin Macce
ERI 2 SA Lumiturpa Eppu
ERI 3 Sydänyön Cool Touch
ERI 4 Ciasman Pikipeikko
POIS Lumiturpa Otso
POIS Mopedimuorin Jymy Juttu

 

NARTUT:

Tuomari:

Aila Lehmussaari

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP Tassutuvan Silimänsoma
2. KP Netvetin Ihaneka
3. KP Katajavaaran Mustikankukka
4.      Katajavaaran Lihkku
-        Kivimarjan Kiehtova Kevätkeiju
-        Loihakka Petäjä Akmeeli
-        Loihakka Petäjän Piekka
-        Loihakka Petäjän Sara
-        Netvetin Ipana
-        Staalon Jeris-Jessi
-        Talvikylän Metsänhaltia
-        Talvikylän Metsänneito

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP VSP-pentu Jäkäläkummun Yönystävä
2. KP Jäkäläkummun Ylilyönti
3. KP Jäkäläkummun Yliveto
4.      Hännänhuiskeen Bettina
-        Hännänhuiskeen Bella

Tuomari:

Esko Nummijärvi

Junioriluokka

ERI 1 SA Tilkkuturkin Collette
ERI 2 SA Tilkkuturkin Danielle
ERI 3 SA Lumiturpa Freija
ERI 4 Luna
ERI    Naavanuttu Amali
EH     Duohta Ustit Gachi Manna
EH     Lapin Neidon Ruska
EH     Maijuntuvan Peppi Pitkätossu
EH     Naavanuttu Allegro
EH     Peikkovuoren Linda of Finland
EH     Saraharjun Pikku-Piika
EH     Sudenneito
H       Ahulin Muusa
H       Benelope
H       Dimolin Xankaritar
H       Duohta Ustit Gachi Neida
H       Duvvakan Albbas
H       Ikijään Erämaan Enkeli
H       Jehnajan Mukava
T        Hippusen Ainutlaatuinen
T        Hippusen Aivan Ihana
POIS  Dimolin Xannaliina
POIS  Eisenfest Joutsenlaulu
POIS  Hengenheimon Arvoitus
POIS  Maijuntuvan Piiku
POIS  Naava

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN4 SERT Erätytön Siidan Unna
ERI 2 SA VASERT Lecibsin Hillannuppu
ERI 3 SA Tie'rmes Oikukas Onerva
ERI 4 SA Kivimarjan Lumikuningatar
ERI    Jehnajan Metka
ERI    Jäätuulen Ikuisesti Sinun
ERI    Staalon Fata Morgana
EH     Jäätuulen Iänikuinen
H       Katajavaaran Kiuta
H       Katajavaaran Kuiskaus
H       Liekkas Catna
T        Kirjohäntä Triivu

Avoin luokka

ERI 1 SA Lecibsin Hetkinen
ERI 2 SA Dagolas Yönsydän
ERI 3 Lecibsin Hilppa
ERI 4 Dimolin Tuiskutyttö
ERI    Miskajasmin Ruustinna
ERI    Teelikamentten Maya
EH     Ahvatuulen Hillankukka
EH     Ahvatuulen Inka Maare
EH     Barffas Niehku
EH     Ciasman Filippa
EH     Ikuisesti Aika Yllätys
EH     Lecibsin Kanttarelli
EH     Ruu
EH     Vanilla's Honey Armanda
H       Dagolas Lempeä Mieli
H       Hauska Ainokainen
H       Leenu
H       Liekkas Alva

Valioluokka

ERI 1 SA PN1 ROP BIS Peikkovuoren Vanilla
ERI 2 SA PN2 Dagolas Naavanuttu
ERI 3 SA PN3 Peikkovuoren Micchigan
ERI 4 SA Hiittanan Teodolinda
ERI SA Ciasman Quperkeikka
ERI SA Dimolin Tähtisilmä
ERI SA Hiittanan Ivana
ERI SA Jäkäläkummun Tandemilla
ERI SA Lecibsin Suhina
ERI SA Miskajasmin Pakkashelmi
ERI SA Peikkovuoren Aamunkuiskaus
ERI SA Peikkovuoren Nenäliina
ERI SA Peikkovuoren Whiskey
POIS  Peikkovuoren Bambi

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET Ciasman Ruutu-Ässä
ERI 2 Viksalan Nilla
H       Lumiturpa Oikku
POIS  Jäkäläkummun Palsamilla
POIS  Liekkas Miehtamuorji
POIS  Peikkovuoren Bohjatuuli

Kasvattajaluokka

1. KP ROP-KASV Lecibsin kennel, Jukka Kuusisto, Hämeenkyrö
2. KP Peikkovuoren kennel, Taina Miettinen & Ari Friman, Palokka
3. KP Tilkkuturkin kennel, Markku Jokinen, Kotka
4. KP Lumiturpa kennel, Matti Takanen & Riitta Takalo, Karjaa
5. KP Erätytön kennel, Katja & Seppo Partanen, Nerkoo
EI ES. Barffas kennel, Susanna Piibemann, Myllykoski
EI ES. Ciasman kennel, Katri & Mari Liimatainen, Raahe
EI ES. Dagolas kennel, Miia Vääräniemi, Haapavesi
EI ES. Dimolin kennel, Eini Kipinoinen, Taavetti
EI ES. Hiittanan kennel, Irene Venejärvi, Siilinjärvi
EI ES. Liekkas kennel, Johanna Laakso, Laitala

Jälkeläisluokka

1. KP ROP-jälk Lumiturpa Eppu, Johanna Ollila, Mäntsälä
2. KP Petäjämaan Viksu, Pirjo Kivijärvi & Jani Moilanen, Suomussalmi
EI ES. Lecibsin Macce, Taina Miettinen, Palokka

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

Tuomari:

Marja Talvitie

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP ROP-pentu BIS-pentu Renlundens Thule

NARTUT:

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN1 ROP ROP-VET BIS2 BIS3-VET Herding Instinct´s Divan Nemi

BIS

Tuomari:

Esko Nummijärvi

1. SLK Peikkovuoren Vanilla om. Mirja Sipilä, Heinola
2. RLK Herding Instinct´s Divan Nemi om. Kaisa Heikkinen, Kiiminki
3. LPK Tuhkavuorten Yön Tähtitiuku om. Kaisa Hurme, Pälkäne

 

BIS-PENTU

Tuomari:

Perttu Ståhlberg

1. RLK Renlundens Thule, om. Roni & Kirsi Heiskanen, Oulu
2. LPK Arctic Soul Lapponian Angeli, om. Tarja Veijonen, Kuusankoski
3. SLK Jäkäläkummun Ylämummo, om. Henna-Riikka Puolakka, Oulu

 

BIS-VETERAANI

Tuomari:

Aila Lehmussaari

1. SLK Lecibsin Macce, om. Taina Miettinen, Palokka
2. LPK Hurtanminttu, om. Jonna Löytynoja, Ruha
3. RLK Herding Instinct´s Divan Nemi, om. Kaisa Heikkinen, Kiiminki

 

BIS-KASVATTAJARYHMÄ

Tuomari:

Marja Talvitie

1. SLK Lecibsin kennel, om. Jukka Kuusisto, Hämeenkyrö
2. LPK Suopunkitytön kennel, om. Seija Ollila, Värriö

 

BIS-JÄLKELÄISRYHMÄ

Tuomari:

Marja Talvitie

1. SLK Lumiturpa Eppu, om. Johanna Ollila, Mäntsälä

LAPSI JA KOIRA -KILPAILU

Tuomari:

Minna Suihkonen

1. Milla Huhtamella ja Sissi
2. Jaana Komulainen ja Nemo
3. Iida Laukka ja Arttu
3. Aada Ojutkangas ja Ippa
3. Emilia Turpeinen ja Toska

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017