Tänään on tiistai 17. lokakuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

KESÄNÄYTTELY ROKUA 19.07.2008

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 5-7 kk

1. Milo KP, ROP-PENTU, BIS2-PENTU

Pentuluokka 7-9 kk

1. Tuhkavuorten Reissumies

Juniori luokka

EH 1 Tuulenkuun Jos Muistat Sen
EH 2 Rocket
EH 3 Winkuwaaran Karhunlaukka
H Hattivatin Zimba

Nuorten luokka

EH 1 Viksalan Culkuri
H Widow´s Fabulous Fennel

Avoin luokka

ERI 1 PU2, SERT Viehkis Alanko
EH 2 Viehkis Alatalo
EH 3 Hattivatin Nutukas
EH 4 Hagassessan Bis-Bisin
H Hopeaketun Touko Matti
H Tuulenkuun G-Niinkun Gimli
POIS Tuulenkuun Erätuulenkuiske

Valio luokka

ERI 1 PU3 Muskotti FIN & S MVA
ERI 2 PU4 Pippuri FIN & S MVA
POIS Illerströmmens Mink FIN MVA JV-06 V-06

Veteraaniluokka

ERI1 PU1, VSP, VSP-VET Hukkaperä Virkku KANS & FIN &S & N LV MVA

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. Poropeukalon Kuurakeiju KP, VSP-PENTU
2. Poropeukalon Nietosneito

Juniori luokka

ERI 1 VARASERT Sagaberran Korpinlaulu
ERI 2 Hagassessan Trallalleia
EH 3 Sagaberran Kurjentanssi
EH 4 Taimi
EH Sagaberran Ketunmarja
EH Sagaberran Nummilintu
H Siikli
H Tuhkavuoren Usvahuurre

Nuorten luokka

ERI 1 Black Widow´s Favorite Fizz
EH 2 Viksalan Cappet

Avoin luokka

ERI 1 SERT Viehkis Avellan
EH 2 Kuurakuonon Favru

Valio luokka

ERI 1 PN1, ROP, BIS3 Viehkis Voutilainen FIN MVA
ERI 2 PN4 Viehkis Vanamo FIN MVA
ERI 3 Mikälie Ilmiliekki FIN MVA
ERI 4 Sagaberran Järvenhelmi FIN MVA
EH Tiggal Kuuran Neito

Veteraaniluokka

ERI 1 PN2, ROP-VET, BIS3-VET Lecibsin Duetto KANS & FIN &N & S & PL MVA MV-06 V-06
ERI 2 PN3 Hukkaperä Taika KANS & FIN & S & N MVA

 

Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentu luokka 5-7 kk

1. KP Dagolas Iltasatu

Pentu luokka 7-9 kk

1. KP, ROP-PENTU, BIS-PENTU Paukapää Furball
2. Turnukan Beikko

Juniori luokka

ERI 1 Cantavia Mustikkamaito
EH 2 Miskajasmin Kuunloiste
EH 3 Nipa
H Dagolas Hallikainen
H Pontus
H Taapanterin Kersantti

Nuorten luokka

ERI 1 Beaska
EH 2 Cantavia Kodinonni
EH 3 Ciasman Lordi
H Jäkäläkummun Ounas

Avoin luokka

ERI 1 PU3, SERT Utu-Luodon Akhilleus
ERI 2 PU4, VASERT Viksalan Uksa
ERI 3 Dimolin Lapinpoika
ERI 4 Lumiturpa Onnekas
ERI Sydäntalven Idylli
ERI Taapanterin Herra Hopsu
EH Ciasman Onnentuoja
EH Pomppariniityn Bompannappi
H Poavinävlin Rento-Reiska
T Ciasman Isänmaan Toivo

Valioluokka

ERI 1 PU2 Lumiturpa Eemeli FIN MVA

Veteraaniluokka

ERI 1 PU1, ROP, ROP-VET, BIS, BIS-VET Lumiturpa Atzo FIN MVA
EH 2 Itätuulen Mosse FIN MVA
EH 3 Dimolin Barfe-Poika
EH 4 Paukapää Veikko Peikko FIN MVA
H Taapanterin Yoonas
POIS Ikimuiston Eversti Könönen FIN MVA

 

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

1. KP Ciasman Ainokainen
2. KP Cantavia Poutapilvi
3. Nougat

Pentuluokka 7-9 kk

1. KP, VSP-PENTU Malla
2. Kontioharjun Uniharha
3. Piiparipojan Malka
4. Maanhaltija

Juniori luokka

ERI 1 Dagolas Fantasy
ERI 2 Miskajasmin Kuunsäde
EH 3 Dimolin Muusaliina
EH 4 Kellokas Kirjo
EH Ahvatuulen Hillankukka
EH Ahvatuulen Hippunen Kultaa
EH Dagolas Haltiatar
EH Orso-Farm Duhkki
H Ciasman Ulmaria
H Ikimuiston Caravellix
H Kellokas Viidakonhymy
H Sysiväikeen Kastanjasirkku
POIS Dagolas Gomeetta
POIS Tassutuvan Cuklaasydän

Nuorten luokka

ERI 1 PN2, SERT Sagaberran Otavanlaulu
ERI 2 PN4, VARASERT Fihtolas Åfelia
ERI 3 Jehnajan Jetsulleen
ERI 4 Teelikamentten Illusia
EH Ikijään Bakkashelmi
EH Ikijään Bohjantähti

Avoin luokka

ERI 1 Paukapää Ahkkái
ERI 2 Duvvakan Lappis
ERI 3 Utu-Luodon Belladonna
ERI 4 Ikimuiston Ahaa Elämys
EH Cecilia
EH Ciasman Ruutu-Ässä
EH Dievaslas
EH Elli
H Viksalan Nilla

Valioluokka

ERI 1 PN3 Heldalan Ruusunnuppu FIN MVA
ERI 2 Rahkkasan Cariinna FIN MVA
ERI 3 Poavinävlin Takatuuppari FIN MVA

Veteraaniluokka

ERI 1 PN1, VSP, VSP-VET Paukapää Siru FIN MVA V-06
ERi 2 Saaga FIN MVA
ERI 3 Jäkäläkummun Ensi-Lempi FIN MVA
ERI 4 Dimolin Anuliina
H Ciasman Ma Chere Amie
H Nat Fogel Sirma

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

UROKSET:

Valioluokka

POIS Care Bears Sun Light FIN MVA

Veteraaniluokka

ERI 1 PU1, VSP, VSP-VET Renlundens Garro FIN & S & N & KANS MVA V-03-04-05

NARTUT:

Junioriluokka

ERI 1 PN4, SERT Lahukan Agga

Valioluokka

ERI 1 PN2 Fridamors A-Frøya FIN & S MVA
ERI 2 PN3 Care Bears Star Bright FIN & S MVA EUV-06 V-07

Veteraani luokka

ERI 1 PN1, ROP, ROP-VET, BIS2, BIS2-VET Care Bears North Star FIN & S MVA

KASVATTAJALUOKAT

Lapinporokoira:

1. KP ROP-KASV BIS-KASV 1 Viehkis Kennel
2. KP Sagaberran Kennel

Suomenlapinkoira:

1. KP ROP-KASV BIS-KASV 2 Dimolin Kennel
EI ES. Ciasman Kennel

NÄYTTELYN PARAS

BIS 1 slk FIN MVA Lumiturpa Atzo
BIS 2 rlk FIN & S MVA Care Bears North Star
BIS 3 lpk FIN MVA Viehkis Voutilainen

NÄYTTELYN PARAS PENTU

BIS-PENTU 1 slk Paukapää Furball
BIS-PENTU 2 lpk Milo

NÄYTTELYN PARAS VETERAANI

BIS-VET 1 slk FIN MVA Lumiturpa Atzo
BIS-VET 2 rlk FIN & S MVA Care Bears North Star
BIS-VET 3 lpk KANS & FIN & N & S & PL MVA MV-06 V-06 Lecibsin Duetto

NÄYTTELYN PARAS KASVATTAJARYHMÄ

BIS-KASV 1 lpk Viehkis Kennel om. Maria Sauvola, Temmes
BIS-KASV 2 slk Dimolin Kennel om. Eini Kipinoinen, Taavetti

JUNIOR HANDLER

10-13-vuotiaat

1./1. Lotta Jänkävaara, 44100 Äänekoski

14-17-vuotiaat

1./2. Petra Ahola, 99100 Kittilä
2./2. Sanna Koskinen, 00370 Helsinki
Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017