Tänään on maanantai 24. heinäkuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

PÄÄERIKOISNÄYTTELY SEINÄJOKI 23.03.2007

LAPINPOROKOIRAT

UROKSET:

Pentuluokka 7-9 kk

Mikälie Portinvartija 2
Pihlajamäen Duulispää 1 KP VSP-PENTU

Juniori luokka

Hagassessan Bis-Bisin EH3
Hattivatin Narri poissa
Illerströmmens Mink EH2
Kuunkajon Korvenkontio H
Kuunkajon Koskenhaltia ERI1 PU 3 SERT
Sagaberran Ikirouta H
Tuulenkuun Ihan Mitä Vaan H

Nuorten luokka

Viehkis Alanko H
Viehkis Alatalo EH1

Avoin luokka

Cossak’s Arctic Aaron EH3
Miehtebiekka Muohtti EH4
Nequam Galileo H
Pihlajamäen Bakkas-Herra EH2
Skuolffi Simo H
Tilli ERI1 PU4 VASERT

Valio luokka urokset

Hattivatin Mörkö ERI3
Kivimannun Sakke-Staalo ERI1 PU1 VSP
Mikälie Alkuvoima ERI2 PU2

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

Cossak’s Exotic Elysee 3
Falokas Aamun Valo 1 K ROP-PENTU BIS2-PENTU
Mikälie Pupiruusu 2

Pentuluokka 7-9 kk

Cossak’s Exotic Elysee 3
Falokas Aamun Valo 1 K ROP-PENTU BIS2-PENTU
Mikälie Pupiruusu 2
Black Widow’s First-Class Fig 1
Malli 2
Muksu 3
Tuhkavuorten Sudentähti 4

Juniori luokka

Hagassessan Balezzia EH3
Hukkaperä Hepsankeikka EH2
Kuunkajon Korvenhenki EH
Nutukas Deictic Aria EH
Nutukas Deictic Lujah EH4
Raiddokas Fuffens EH1

Nuorten luokka

Miehtebiekka Viehättäjä ERI3
Pihlajamäen Carjalan Heili H
Taajig ERI1 PN3 SERT
Tuhkavuorten Lumihelmi ERI2 PN4 VASERT
Tuhkavuorten Tähtienkutsuma ERI4
Tuulenkuun Haltiakummi H
Viehkis Aavikko EH
Viehkis Avellan EH

Avoin luokka

Hagassessan Litzy ERI2
Jalakapojan Sera ERI4
Kiirunankello ERI1
Kutrin Gemmi EH
Mikälie Fiini EH
Mikälie Ilmiliekki ERI3
Rosmariini ERI

Valio luokka

Vanilja ERI2 PN2
Fjällfarmens Jalokivi EH
Hurtanminttu ERI
Juoksa Öhtutähti ERI4
Kivimannun Konnanulpukka ERI3
Kivimannun Sessan-Apis ERI
Lumiturpa Hallantuoma ERI1 PN1 ROP BIS3
Salla ERI
Tuulenkuun Cuutamon Cajo ERI
Viehkis Vanamo EH
Viehkis Voutilainen EH
Sivun alkuun

SUOMENLAPINKOIRAT

UROKSET:

Pentu luokka 5-7 kk

Teelikamentten Iikka 1 KP VSP-PENTU
Ciasman Lordi 2
Kirjohäntä Esu Veleho 3
Firepower Deacon 4
Famskin Mosku –
Jehnajan Jippiajee-
Puskahemmon Pessi-Peikko-

Pentu luokka 7-9 kk

Hiidenlahden Timppa 1 KP
Kastanjan Myytti 2
Ullastiina Devil 3

Juniori luokka

Aatsa EH
Fidelis Karvahassu ERI4
Fidelis ERI
Fidelis Tusculum EH
Kettuharjun Fransu EH
Peikkovuoren Jalo Juntti H
Shacal Jukola ERI
Sydäntalven Waldo poissa
Sydäntalven Welho ERI
Turnukan Veli Ponteva ERI2 VASERT
Turnukan Vili-Vilperi ERI3
Turnukan Väinö Vesseli ERI1 SERT

Nuorten luokka

Barffas Jahkaskas EH
Ciasman Välkky Väinö H
Dagolas Bullero ERI4
Hiidenlahden Nikko EH
Jäkäläkummun Selmi ERI2
Kultapoika ERI3
Lumiturpa Eetvartti EH
Lumiturpa Eppu ERI1 SERT
Peikkovuoren Hiawatha EH
Snowmoonäs Hupin iltarusko EH
Sydäntalven Tuisku H
Turnukan Topi poissa

Avoin luokka

Heldalan Veeti EH2
Huurapojan Roope Miikael EH4
Ikimuiston Wemmelsääri EH
Lecibsin Klimppi EH1
Lecibsin Myrsky H
Lumiturpa Otto-poika EH3
Orso-Farm Ökkärä H

Valio luokka

Dimolin Dikkal ERI
Jussi ERI
Kirpa’s Arrimurri ERI
Kultasilmä Lupu ERI
Lappjedi Lapin Loimu ERI
Lumiturpa Api ERI1 PU1 ROP BIS1
Lumiturpa Otso ERI2 PU2
Lumiturpa Oula ERI4 PU4
Shacal Tiku ERI
Staalon Eri Epeli poissa
Taapanterin Weikko Woittaja ERI
Tievatuulen Cultakehrä ERI3 PU3
Ullastiina Bingo-Bongo ERI

Veteraani luokka

Aladin H
Kettuharjun Bontus ERI1 VSP-VET
Kultasilmä Jokke T
Lumiturpa Murri poissa

NARTUT:

Pentuluokka 5-7 kk

Balva poissa
Dagolas Diivaileva –
Fidelis Nallukka 1 KP ROP-PENTU BIS1-PENTU
Fidelis Neitoseni 2 KP
Firepower De Luna –
Firepower Domina –
Jehnajan Jetsulleen –
Mysmarin Ruskatyttö –
Puskahemmon Pinja Pirpana –
Staalon Viuhahdus –
Teelikamentten Illusia 4
Teelikamentten Ilona 3

Pentuluokka 7-9 kk

Cantavia Kesäheinä 2
Fihtolas Vanamo 4
Kirpa’s Cara-Melli 3
Ullastiina Dana 1 KP
Ullastiina Doodis –

Juniori luokka

Anana’s Elämänmaku poissa
Barffas Karamel’la ERI
Dimolin Kanervankukka H
Dimolin Lapinneito ERI1 PN3 SERT
Fidelis Sola Gratia ERI2 PN4 SERT
Fidelis Vide Et Crede ERI
Fihtolas Yippii ERI
Huurapojan Pirpana EH
Ikimuiston Banaani Potku H
Kirjohäntä Drasutytty EH
Kulkuselän Tuuli EH
Kultasilmä Aamukaste EH
Lumiturpa Belle poissa
Lumiturpa Busu EH
Miikolan Cristal EH
Mopedimuorin Lemmenloukku ERI4
Mopedimuorin Liljankukka ERI
Peikkovuoren Kuuraturkki ERI3
Poavinävlin Ohmi poissa
Raggenna H
Ruskahallan Aihki H
Ruskahallan Barinja EH
Tievatuulen Esikonnuppu H

Nuorten luokka

Bearvvis Kuunsäde poissa
Cerafiina ERI2
Ciasman Vilma-Villikko H
Dagolas Ballero EH
Hiittanan Vilijonka H
Hiittanan Vilttitossu ERI3
Iucundus ERI
Peikkovuoren Helinä ERI1
Peikkovuoren Hurja Heta ERI
Rahkkasan Cariinna EH
Snowmoon’s Hupin Vappu ERI4
Viksalan Testameanta EH

Avoin luokka

Ciasman Kompiainen EH
Ciasman Ruutu-Ässä EH
Famskin Kastehelmi ERI3
Famskin Lelli poissa
Famskin Lilli EH
Fidelis Janet H
Ikimuiston Kaunein Haltia H
Kultasilmä Kimma ERI2
Peikkovuoren Gatariina EH
Punapirtin Peppi EH
Rahkis Baula T
Shacal Ökkötökkö ERI1 VASERT
Staalon Giselle EH
Teelikamentten Hilla EH
Tiilitehtaan Kaunotar EH
Vihtorilan Siru ERI4
Vihtorilan Susse EH

Valio luokka

Heldalan Ruusunnuppu ERI
Lapinpeikon Dillin-Dallin ERI3
Lumiturpa Jäähile poissa
Lumiturpa Kylmänkukka ERI2
Teelikamentten Encore ERI1 PN2
Viksalan Ovddimusta ERI4

Veteraani luokka

Fidelis Wiolet poissa
Lumiturpa Simsalabim ERI1 PN1 VSP ROP-VET BIS1-VET
Paukapää Siru ERI3
Shacal Dollari ERI2
Tositouhun Amanda poissa

Sivun alkuun

RUOTSINLAPINKOIRAT

UROKSET:



Juniori luokka

A-Norr ERI1 PU1 SERT ROP BIS2

Valio luokka

Care Bears Sun Light EH4
Herdig Instinct’s Adjak ERI1 PU2
Herding Instinct’s Boazu Busig ERI3 PU4
Renlundens Garro ERI2 PU3

NARTUT:

Juniori luokka

Lorendale Caila EH1
Sidmarkens Cilla EH2

Nuorten luokka

Herding Instinct’s Divan Nemi EH2
Herding Instinct’s Dynamiska Daima ERI1 PN3 SERT

Valio luokka

Cahppes Peski ERI2
Care Bears Star Bright ERI1 PN1 VSP
Care Bears Sun Shine ERI3 PN2
Little Honey’s Darfi EH4

Veteraani luokka

Care Bears North Star ERI1 PN4 ROP-VET BIS2-VET

KASVATTAJALUOKAT

Suomenlapinkoira:

Ciasman kennel poissa
Fidelis kennel 2 KP
Kultasilmä kennel poissa
Lumiturpa kennel 1 KP ROP-KASV BIS1-KASV
Peikkovuoren kennel 3 KP

Ruotsinlapinkoira:

Care Bears kennel 2 KP
Herding Instinct’s 1 KP ROP-KASV BIS2-KASV

Lapinporokoira:

-
Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017