Tänään on tiistai 17. lokakuuta 2017

In english    Sivukartta    Etusivulle

VUODEN KOIRA 2016 – TULOKSET

lapinporokoira, paras uros

1. Lumiturpa Kopsakka, FI51238/13
om. Tarja Tolonen, Susanna Pesu & Matti Takanen

50 pist.

2. Suukkosuun Liekeistä Loitsuttu, FI56018/14
om. Sari Laitinen ja Pinja Hiltunen, Kajaani

50 pist.

3. Lumiturpa Näppärä Niila, FI51232/13
om. Elena Wuorimaa

48 pist.

4. Tinttaraisen Ollivander, FI17441/12
om. Mari Lackman, Lieksa

43 pist.

5. Cossaks Nordic Napolis, FI32280/14
om. Marjut Kanniala & Timo Mikkola, Kemi

42 pist.

6. Wauhtiwelhon Bekko, FIN54630/07br>om. Tarja Veijonen, Voikkaa

41 pist.

7. Lakkanevas Beana Birka, FIN12122/07
om. Carina Olenius, Hartosenpää

39 pist.

8. Mikälie Halparauno, FI28196/15
om. Sari Saari, Uusitalo

29 pist.

9. Cossaks Quaintic Qasper, FI35795/15
om. Marjut Kanniala & Timo Mikkola, Kemi

22 pist.

10. Suopunkitytön Tekrovi, FI40710/13
om. Rauna-Maaria Näkkäläjärvi

12 pist.

lapinporokoira, paras narttu

1. Suukkosuun Helmestä Hiottu, FI56022/14
om. Pinja Hiltunen, Sari Laitinen & Eeva Kotisaari, Kajaani

52 pist.

2. Cossaks Nordic Nippuri, FI32286/14
om. Tanja Ahava ja Lasse Maijala, Sodankylä

42 pist.

3. Hattivatin Sammaleinen, FIN18760/08
om. Lasse Maijala, Sodankylä

41 pist.

4. Mikälie Siellä Menee, FI38969/12
om. Sari Saari, Uusitalo

38 pist.

5. Juskankankaan Elämänlahja, FI31639/14
om. Sanna Vaarala

30 pist.

6. Suopunkitytön Sassara, FI40715/13
om. Vilho Pitkänen, Kuusamo

30 pist.

7. Lumiturpa Suovilla, FI42010/14
om. Marjo Berg, Rovaniemi

23 pist.

8. Suukkosuun Runo-Ralli, FI20210/14
om. Pinja Hiltunen, Kajaani & Sanna Vettenranta

20 pist.

9. Suukkosuun Tulisuudelma, FI45195/11
om. Pinja Hiltunen, Kajaani

19 pist.

10. Cossaks Nordic Niesta, FI32285/14
om. Mira Pietikäinen, Kontiomäki

19 pist.

suomenlapinkoira, paras uros

1. Lecibsin Sappa, FI45551/13
om. Minna Suihkonen, Ii as.

52 pist.

2. Peikkovuoren Caesar, FI22638/14
om. Jaana Miettinen, Paakkila ja Taina Miettinen, Palokka

51 pist.

3. Peikkovuoren Vahca, FI53700/09
om. Jaana Miettinen, Paakkila ja Taina Miettinen, Palokka

50 pist.

4. Peikkovuoren Sotshi, FI16535/14
om. Anita Penttinen, Harviala

48 pist.

5. Peikkovuoren Mozart, FI30245/11
om. Veeti Friman ja Taina Miettinen, Palokka

41 pist.

6. Taikalumon Fabio, FI40447/12
om. Johanna Sergejeff, Ii

36 pist.

7. Peikkovuoren Lakupekka, FI13750/16
om. Mia Pölönen, Puuppola

34 pist.

8. Syysauringon Kultakypärä, FI31332/13
om. Mervi Nurmi-Lehvonen, Tampere

34 pist.

9. Täplätassu Joonatan, FI43117/13
om. Eila Hanski, Kotka

32 pist.

10. Jehnajan Tumpelo, FI35305/13
om. Raili Ojanperä, Vihanti

30 pist.

suomenlapinkoira, paras narttu

1. Arctic Hero's Caramel, FI53506/12
om. Juuli Tarvainen, Reijola

50 pist.

2. Fihtolas Qumina, FI44964/13
om. Petra Österberg, Nahkela

48 pist.

3. Ahulin Sonja, FI47764/14
om. Kati Keränen & Sanna Vettenranta, Keminmaa

44 pist.

4. Miskajasmin Ruustiina, FI40005/11
om. Tiina Soininen, Kortejoki

40 pist.

5. Jehnajan Heureekka, FI47504/15
om. Minna Suihkonen, Ii as.

37 pist.

6. Peikkovuoren Omani Nuttu, FI30046/15
om. Mirja Sipilä, Heinola & Taina Miettinen, Palokka

35 pist.

7. Peikkovuoren Vanilla, FI53697/09
om. Mirja Sipilä, Heinola

34 pist.

8. Taikalumon Roihuva Sydän, FI51961/15
om. Johanna Sergejeff, Ii

34 pist.

9. Lapinpeikon Pirttihirmu, FI33170/13
om. Kirsi Nikkari, Hajala

32 pist.

10. Jehnajan Metka, FI41304/12
om. Minna Suihkonen, Ii as.

31 pist.

ruotsinlapinkoira, paras uros

1. Snow Team's LH Muosalas, FI24051/15
om. Johanna Heimonen, Kuopio

18 pist.

ruotsinlapinkoira, paras narttu

1. Snow Team's LH Mohkki, FI24055/15
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

48 pist.

2. Snow Team's LH Miehta, FI24053/15
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

34 pist.

3. Herding Instinct's Divan Nemi, FIN53332/05
om. Kaisa Heikkinen, Kiiminki

31 pist.

4. Care Bears Fun Crispy Candy, FI17766/11
om. Merja Valkonen, Juva

11 pist.

Vuoden näyttelykennel

1. Peikkovuoren SLK
om. Taina Miettinen & Ari Friman, Palokka

224 pist.

2. Suukkosuun LPK
om. Pinja Hiltunen, Kajaani

156 pist.

3. Jehnajan SLK
om. Minna Suihkonen, Ii as.

149 pist.

4. Lumiturpa LPK
om. Matti Takanen, Mimmi Takanen ja Riitta Takalo, Karjaa

149 pist.

5. Cossaks LPK
om. Carina Olenius, Pertunmaa

142 pist.

6. Snow Team's RLK
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

100 pist.

7. Suopunkitytön LPK
om. Seija Ollila, Värriö

86 pist.

Tähtipokaali

1. slku Peikkovuoren Caesar, FI22638/14
om. Jaana Miettinen, Paakkila & Taina Miettinen, Palokka

77 pist.

2. slku Peikkovuoren Sotshi, FI16535/14
om. Anita Penttinen, Harviala

71 pist.

3. slku Peikkovuoren Vahca, FI53700/09
om. Jaana Miettinen, Paakkila & Taina Miettinen, Palokka

62 pist.

4. lpkn Suukkosuun Helmestä Hiottu, FI56022/14
om. Sari Laitinen & Pinja Hiltunen, Kajaani

58 pist.

5. lpku Lumiturpa Kopsakka, FI51238/13
om. Tarja Tolonen, Susanna Pesu & Matti Takanen, Taavetti

55 pist.

6. lpku Tinttaraisen Ollivander, FI17441/12
om. Mari Lackman, Lieksa

54 pist.

7. rlkn Snow Team's LH Mohkki, FI24055/15
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

52 pist.

8. lpku Suukkouun Liekeistä Loitsuttu, FI56018/14
om. Sari Laitinen & Pinja Hiltunen, Kajaani

49 pist.

9. slkn Ahulin Sonja, FI47764/14
om. Kati Keränen & Sanna Vettenranta, Keminmaa

44 pist.

10. lpkn Cossaks Nordic Nippuri, FI32286/14
om. Tanja Ahava & Lasse Maijala, Sodankylä

41 pist.

Vuoden veteraani

1. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela, Raisio

57 pist.

2. lpkn Hattivatin Sammaleinen, FIN18760/08
om. Lasse Maijala, Sodankylä

57 pist.

3. lpku Wauhtiwelhon Bekko, FIN54630/07
om. Tarja Veijonen, Voikkaa

56 pist.

4. slku Staalon Usvatassu, FIN39459/06
om. Tiina Soininen, Kortejoki

55 pist.

5. lpku Aikamerkin Pippuri, FIN25028/05
om. Liisa Laitinen, Vuorela

55 pist.

5. slkn Fidelis Grata Persona, FIN20273/04
om. om. Mirva Koskinen, Kotka

55 pist.

5. slku Lumiruusu Anttoni, FIN28127/05
om. Mia Pölönen, Jyväskylä

55 pist.

6. slku Lumiturpa Eppu, FIN28693/05
om. Johanna Ollila, Mäntsälä

54 pist.

7. lpku Lakkanevas Beana Birka, FI12122/07
om. Carina Olenius, Pertunmaa/p>

54 pist.

8. lpkn Tinttaraisen Kas Akka, FIN25978/04
om. Kirsi Muuttoranta, Tammela

54 pist.

9. slkn Peikkovuoren Miccihigan, FIN21220/07
om. Mirja Koskinen, Jämsänkoski & Taina Miettinen, Palokka

53 pist.

9. slkn Vanilla's Honey Armanda, FIN28977/07
om. Katja Rantala, Järvelä

53 pist.

9. slku Miskajasmin Kuunloiste, FIN20148/07
om. Minna Rummukainen, Mikkeli

53 pist.

9. slkn Lecibsin Sikka, FIN31150/02
om. Sari Virta, Huittinen

53 pist.

10. slkn Klomppen Alsikeapila, FIN41608/08
om. Maiju Turunen, Tuusula

52 pist.

Vuoden pentu

1. slku Peikkovuoren Lakupekka, FI13750/16
om. Mia Pölönen, Puuppola

49 pist.

2. slkn Savumerkin Tähdenlento, FI56813/15
om. Juuli Tarvainen, Reijola

45 pist.

3. lpkn Barffas Sallainen, FI53262/15
om. Henna Kivenjuuri, Ummeljoki

43 pist.

4. slkn Vanilla's Honey Quest Of Love, FI18917/16
om. Reija Pylväinen, Hollola

40,5 pist.

5. lpkn Lumiturpa Svappa, FI19579/16
om. Tarja Tolonen & Matti Takanen, Taavetti

40 pist.

5. slkn Henshaw Happy Wonderer, FI12023/16
om. Katja Kaipainen, Lappeenranta

40 pist.

5. slkn Peikkovuoren Mussukka, FI13753/16
om. Sari Kataja, Korkeakoski & Taina Miettinen, Palokka

40 pist.

8. slkn Tositouhun Hilda, FI48786/15
om. Susanna ja Ari Saloranta, Pukkila

39 pist.

9. slkn Peikkovuoren Maya Murunen, FI13755/16
om. Anu Tirroniemi, Tornio & Taina Miettinen, Palokka

38 pist.

10. slku Cimulin Eminemi, FI52540/15
om. Sara Ala-Luoma

37 pist.

Vuoden PK-lappalaiskoira

1. lpku Kirjokannen Sven Tuuva, FI17475/09
om. Mari-Liisa Mäki-Ullakko, Suonenjoki

39 pist.

2. slku Pippurimuorin Amorinnuoli, FI25641/13
om. Leila Lehtonen-Jukantupa, Kaustinen

36 pist.

3. lpku Taimiston Noste, FI22584/13
om. Hertta Mikkonen, Hiltulanlahti ja Laura Okker, Vääksy

19 pist.

4. lpkn Sagaberran Nummilintu, FIN50348/ 07
om. Salla Kaartinen, Oulu

19 pist.

5. lpkn Ruska, FI36993/10
om. Emilia Soudunsaari, Lapinlahti

16 pist.

6. slku Wiita-Akan Celpo Cossi, FI28269/09
om. Heidi Strengell, Orivesi as

6 pist.

7. lpkn Pilvipolun Paras-Peera, ER56148/08
om. Satu-Mikaela Burman, Mustasaari

6 pist.

8. slku Ikuisesti Aika Kone, FI48206/11
om. Heidi Ranta, Rovaniemi

3 pist.

9. slku Lecibsin Vilhelm, FI44061/09
Mari Höök, Vantaa

3 pist.

Vuoden TOKO-koira

1. slku Haltinmaan Myrsky, FIN62241/08
om. Ritva Lappalainen

36 pist.

2. lpkn Kielapihkan Malviina, FI33619/10
om. Jonna & Mervi Löytynoja, Ruha

32 pist.

3. lpku Taimiston Noste, FI22584/13
om. Hertta Mikkonen, Hiltulanlahti ja Laura Okker, Vääksy

16 pist.

4. lpkn Taimiston Kosminensäteily, FI42271/11
om. Laura Okker, Vääksy

15 pist.

5. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela, Raisio

6 pist.

Vuoden TOKO-tulokas

1. slkn Taikahallan Jäkälätassu, FIN44024/07
om. Minna Rinne, Seinäjoki

910,8 pist.

2. lpku Hopeametsän Tupasvilla, ER16309/13
om. Mia Rautiokoski

835,5 pist.

3. lpkn Taimiston Turmeltumaton, FI22458/15
om. Laura Okker, Vääksy

829 pist.

4. lpkn Taivaantulen Lumihelmi, FI23477/13
om. Minna Keinänen, Kuopio

828,5 pist.

5. slku Wiita-akan Celpo Cossi, FI28269/09
om. Heidi Strengell

790,7 pist.

6. slku Mustinkulman Hauska Heikki, FI23327/14
om. Johanna Vahlman, Korpikoski

746,4 pist.

7. lpkn Kirjokannen Torpan tyttö, FI17471/09
om. Anna Agopov, Helsinki

570 pist.

8. slkn Puurattaren Syysloisto, FI57392/12
om. Heidi Strengell, Orivesi as.

467,2 pist.

9. slkn Barffas Persil'ja, FI29148/10
om. Anu Linden, Mäntsälä

400,7 pist.

Vuoden Rally-toko -koira

1. lpku Hopeametsän Tupasvilla, ER16309/13
om. Mia Rautiokoski

20 pist.

2. lpkn Mikälie Siellä Menee, FI38969/12
om. Sari Saari, Uusitalo

19 pist.

3. lpkn Suopunkitytön Sisnavyöhyke, FI26143/13
om. Eija Mykkänen, Suomussalmi

19 pist.

4. slku Lecibsin Vilhelm, FI44061/09
om. Mari Höök, Vantaa

19 pist.

5. lpkn Kirjokannen Torpan Tyttö, FI17471/09
om. Anna Agopov, Helsinki

18 pist.

6. slkn Kirpa's Fazerina, FI57586/09
om. Nanna Jaakkola, Tampere

18 pist.

7. slkn Jäkäläkummun Riimi, FI43572/11
om. Milla Mäkinen, Jyväskylä

17 pist.

7. lpkn Pohjanpaimen Cha-Cha, FI40969/12
om. Pinja Eronen, Jaala

17 pist.

8. slkn Dunja, FIN38865/08
om. Inkeri Vapalahti

17 pist.

8. slkn Dimolin Xanniina, FI57913/12
om. Anna Hupponen

17 pist.

9. lpkn Karhukallion Golden Gloria, FI36209/10
om. Kimmo Järvinen, Vesilahti

17 pist.

10. slk Jegolas Eaika, FIN26108/05
om. Sirpa Palmunen, Hyvinkää

16 pist.

Vuoden Junior Handler

14-17-vuotiaat

1. Oona Papunen, Hytti

31 pist.

2. Viivi Papunen, Hytti

16 pist.

Vuoden Agility-koira

1. slkn Taivaannastan Iseeviot, FI13980/11
om. & ohj. Heini Lindholm, Helsinki

345 pist.

2. lpku Iltahämyn Ystävän Sulo, FI19609/11
ohj. & om. Miia Sihvonen, Vuorela

320,5 pist.

3. slkn Nutukas Ursula, ER42649/05
om. & ohj. Susanna Kangasvuo, Järvenpää

313,5 pist.

4. lpku Kielapihkan Pronssisolki, FI22698/09
ohj. & om. Outi Puhakka, Tampere

312 pist.

5. slkn Omituinen Tunturirisakas, FI11725/13
om. & ohj. Susanna Kangasvuo, Järvenpää

312 pist.

6. slku Tarutuulten Huomenlahja, FI44232/09
ohj. & om. Taru Vallius, Oulu

192 pist.

7. lpku Taimiston Vauhti, FI22586/13
om. & ohj. Inkku Hänninen, Palokka

92 pist.

8. lpkn Poroporvarin Juhannusraketti, FI39416/13
om. & ohj. Anna Agopov, Helsinki

90 pist.

9. lpku Saranevan Leskenlehti, FI25130/11
om. & ohj. Kati Pohjoisvirta, Loviisa

90 pist.

10. lpku Sysiväikeen Katla Hallanhalli, FI47930/14
om. & ohj. Kati Pohjoisvirta, Loviisa

33 pist.

Vuoden MEJÄ-koira

1. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. & ohj. Kirsi Savela, Raisio

164 pist.

2. slku Villi-Joikhu Hiljaa Hyvä Tulee, FI41633/15
om. Jonna Rahikainen, Raisio

61 pist.

Vuoden paimennuskoira

1. slkn Juskankankaan Ilajan Impi, FI34141/10
om. Henna Hörkkö, Vantaa

37 pist.

2. lpkn Suopunkitytön Lovinoita, FI30773/14
om. Seija Ollila, Värriö ja Anne Karppinen, Meltaus

32 pist.

3. slku Pippurimuorin Arvoitus, FI25640/13
om. Heidi Nikumaa

28 pist.

4. slkn Vuohiniityn Aamu-Usva, FI20554/10
om. Niina Laamanen, Pello

28 pist.

5. lpku Sagaberran Oriparoni, FI28149/12
om. Mirva Rantala, Koskenpää

26 pist.

6. slku Kajaskiven Vahkar Velho, FI14946/10
om. Aino Karilas, Helsinki

26 pist.

7. slkn Ulapan Longitudi, FI45798/13
om. Marjatta Kalaranta, Merikarvia

25 pist.

8. slkn Karvakatraan Touhukas, FI18849/14
om. Satu Valo, Tornio

17 pist.

9. lpku Kirjokannen Hurtti Ukko, FI17474/09
om. Mirva Rantala, Koskenpää

13 pist.

10. slku Tarutuulten Huomenlahja, FI44232/09
om. Taru Vallius, Oulu

13 pist.

Vuoden Koiratanssikoira

1. slku Tulettaren Benji, FI15571/09
om. & ohj. Leila Lehtonen-Jukantupa, Kaustinen

37 pist.

2. rlkn Care Bears Fun Crispy Candy, FI17766/11
om. & ohj. Merja Valkonen, Juva

30 pist.

3. slku Sagaberran Eahketveaigi, FIN10807/05
om. & ohj. Saara Lehtiniemi, Haukipudas

29 pist.

4. lpku Säkä, ER43422/15
om. & ohj. Saara Lehtiniemi, Haukipudas

10 pist.

5. slkn Karvakatraan Taidokas Taikatuuli, FI18854/14
om. & ohj. Sari Vahtola, Leppiniemi

6 pist.
Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2017