Tänään on sunnuntai 18. marraskuuta 2018

In english    Sivukartta    Etusivulle

VUODEN KOIRA 2017 – TULOKSET

lapinporokoira, paras uros

1. Suukkosuun Shamaani, FI43328/09
om. Sari Laitinen & Pinja Hiltunen, Kajaani

50 pist.

2. Lumiturpa Kopsakka, FI51238/13
om. Tarja Tolonen, Susanna Pesu & Matti Takanen, Taavetti

50 pist.

3. Suukkosuun Tulesta Temmattu, FI45191/11
om. Sari Laitinen, Pinja Hiltunen & Sirpa Kaattari, Kajaani

44 pist.

4. Cossaks Quaintic Qasper, FI35795/15
om. Marjut Kanniala & Timo Mikkola, Kemi

42 pist.

5. Ahulin Oka, FI55014/16
om. Anne Lepola, Juupajoki ja Johanna & Markus Ilvonen, Kangasala

40 pist.

6. Mikälie Halparauno, FI28196/15
om. Sari Saari, Uusitalo

38 pist.

7. Tinttaraisen Ollivander, FI17441/12
om. Mari Lackman, Lieksa

36 pist.

8. Lumiturpa Sukkela, FI42005/14
om. Emma Laitinen, Suonenjoki

34 pist.

9. Sarasteen Borokuiskaaja, FI35390/15
om. Mari Jesiöjärvi, Lumijoki

32 pist.

10. Tinttaraisen Metrimake, FI45953/15
om. Minna Ryynänen & Olli Komppa, Hirvensalmi

26 pist.

lapinporokoira, paras narttu

1. Suukkosuun Helmestä Hiottu, FI56022/14
om. Sari Laitinen & Pinja Hiltunen, Kajaani

52 pist.

2. Lumiturpa Svappa, FI19579/16
om. Tarja Tolonen, Susanna Pesu & Matti Takanen, Taavetti

46 pist.

3. Suukkosuun Riemu Riimi, FI28199/10
om. Pinja Hiltunen, Kajaani

46 pist.

4. Lumiturpa Henriikka, FIN56734/07
om. Matti Takanen, Mimmi Takalo & Riitta Takalo, Karjaa

42 pist.

5. Cossaks Nordic Nippuri, FIN56734/07
om. Tanja Ahava & Lasse Maijala, Sodankylä

38 pist.

6. Mikälie Siellä Menee, FI38969/12
om. Sari Saari, Uusitalo

36 pist.

7. Cossaks Quaintic Qielo, FI35799/15
om. Sanna Vinblad, Rovaniemi

30 pist.

8. Chevrott's Wagga Wagga, ER47259/12
om. Henna Isojämsä, Haukipudas

30 pist.

9. Raikon Karamelli, FI50142/15
om. Riikka & Jussi Palmula, Peipohja

26 pist.

10. Suukkosuun Tulisuudelma, FI45195/11
om. Pinja Hiltunen, Kajaani

24 pist.

suomenlapinkoira, paras uros

1. Lecibsin Sappa, FI45551/13
om. Minna Suihkonen, Ii as.

52 pist.

2. Peikkovuoren Caesar, FI22638/14
om. Jaana Miettinen, Paakkila ja Taina Friman, Palokka

52 pist.

3. Peikkovuoren Sotshi, FI16535/14
om. Anita Penttinen, Harviala

50 pist.

4. Peikkovuoren Mozart, FI30245/11
om. Veeti & Taina Friman, Palokka

44 pist.

5. Peikkovuoren Lakupekka, FI13750/16
om. Mia Pölönen, Puuppola

42 pist.

6. Jehnajan Tumpelo, FI35305/13
om. Raili Ojanperä, Vihanti

38 pist.

7. Peikkovuoren Vahca, FI53700/09
om. Jaana Miettinen, Paakkila ja Taina Friman, Palokka

31 pist.

8. Pörröhännän Auvo-Aukusti, FIN21755/08
om. Sari Virta, Huittinen

27 pist.

9. Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela, Raisio

19 pist.

suomenlapinkoira, paras narttu

1. Expected Daim, FI44229/14
om. Juuli Tarvainen, Reijola

52 pist.

2. Peikkovuoren Bambi, FI44502/11
om. Miska & Taina Friman, Palokka

50 pist.

3. Savumerkin Sole Niin Justiinsa, FI50695/16
om. Kati Keränen & Sanna Vettenranta, Keminmaa

48 pist.

4. Peikkovuoren Wanda, FI50695/16
om. Taina & Ari Friman, Palokka

46 pist.

5. Peikkovuoren Miccihigan, FIN21220/07
om. Mirja Koskinen, Jämsänkoski & Taina Friman, Palokka

44 pist.

6. Lapinpeikon Pirttihirmu, FI33170/13
om. Kirsi Nikkari, Hajala

38 pist.

7. Domillan Jippikayjei, FI18832/16
om. Milla Autero, Pinsiö

33 pist.

8. Pörröhännän Alma-Amalia, FIN21756/08
om. Sari Virta, Huittinen

30 pist.

9. Peikkovuoren Pakkasenkide, FI53268/16
om. Päivi Kivi, Jämsänkoski & Taina Friman, Palokka

28 pist.

10. Savumerkin Son Rohki Hyä, FI50696/16
om. Paula Smirnoff ja Jukka Tuutijärvi, Kemijärvi

28 pist.

ruotsinlapinkoira, paras uros

1. Snow Team's Oahpalas, FI34005/16
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

48 pist.

2. Snow Team's LH Muosalas, FI24051/15
om. Johanna Heimonen, Kuopio

44 pist.

3. Renlundens Ätno, FI40649/12
om. Raija Lunki, Tornio

16 pist.

4. Snow Team's Offiseara, FI34003/16
om. Eila Lemmetty, Keuruu

10 pist.

ruotsinlapinkoira, paras narttu

1. Snow Team's Lh Merkkalas, FI24052/15
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

52 pist.

2. Vauhtinallen Aika Pakkaus, FI19489/16
om. Kaisa Heikkinen, Kiiminki

43 pist.

3. Snow Team's Lh Mohkki, FI24055/15
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

42 pist.

4. Snow Team's Oarrimuorji, FI34008/16
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

38 pist.

5. Herding Instinct's Divan Nemi, FIN53332/05
om. Kaisa Heikkinen, Kiiminki

33 pist.

6. Snow Team's Lh Miehta, FI24053/15
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

16 pist.

7. Snow Team's Oalgeviellja, FI34006/16
om. Jani Koistiola, Espoo

10 pist.

7. Snow Team's Lh Muohta, FI24051/15
om. Jonna Oksman, Nilsiä

10 pist.

Vuoden näyttelykennel

1. Peikkovuoren SLK
om. Taina & Ari Friman, Palokka

242 pist.

2. Snow Team's RLK
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

220 pist.

3. Suukkosuun LPK
om. Pinja Hiltunen, Kajaani

217 pist.

4. Lumiturpa LPK
om. Matti Takanen & Riitta Takalo, Karjaa

190 pist.

5. Jehnajan SLK
om. Minna Suihkonen, Ii as.

136 pist.

Tähtipokaali

1. slku Lecibsin Sappa, FI45551/13
om. Minna Suihkonen, Ii as.

82 pist.

2. lpku Suukkouun Shamaani, FI43328/09
om. Sari Laitinen & Pinja Hiltunen, Kajaani

74 pist.

3. slku Peikkovuoren Caesar, FI22638/14
om. Jaana Miettinen, Paakkila & Taina Friman, Palokka

73 pist.

4. slku Peikkovuoren Sotshi, FI16535/14
om. Anita Penttinen, Harviala

60 pist.

5. slkn Expected Daim, FI56018/14
om. Juuli Tarvainen, Reijola

53 pist.

6. rlkn Snow Team's Lh Mearkkalas, FI24052/15
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

51 pist.

7. lpku Lumiturpa Kopsakka, FI51238/13
om. Tarja Tolonen, Susanna Pesu & Matti Takanen, Taavetti

50 pist.

8. rlkn Snow Team's Oahpalas, FI34005/16
om. Kirsi Auvinen, Västinniemi

47 pist.

9. slku Peikkovuoren Lakupekka, FI13750/16
om. Mia Pölönen, Jyväskylä

42 pist.

10. slkn Savumerkin Sole Niin Justiinsa, FI13750/16
om. Kati Keränen & Sanna Vettenranta, Keminmaa

40 pist.

Vuoden veteraani

1. lpku Suukkosuun Shamaani, FI43328/09
om. Sari Laitinen & Pinja Hiltunen, Kajaani

70 pist.

2. slkn Peikkovuoren Miccihigan, FIN21220/07
om. Mirja Koskinen, Jämsänkoski & Taina Friman, Palokka

62 pist.

3. rlkn Herding Instinct's Divan Nemi, FIN53332/05
om. Kaisa Heikkinen, Kiiminki

60 pist.

4. slku Petäjämaan Viksu, FI23365/09
om. Pirjo Kivijärvi & Jani Moilanen, Suomussalmi

59 pist.

5. slku Dagolas Ferrari, FIN25416/07
om. Pirjo Karhula, Hasula

59 pist.

6. slku Miskajasmin Kuunloiste, FIN20148/07
om. Minna Rummukainen, Ristiina

58 pist.

7. slkn Jehnajan Jetsulleen, FIN47985/06
om. Minna Suihkonen, Ii as.

58 pist.

8. slku Staalon Usvatassu, FIN39459/06
om. Tiina Soininen, Kortejoki

56 pist.

9. lpkn Koivulehdon Cecilia Kakkonen, FI54241/11
om. Pinja Eronen, Jaala

56 pist.

10. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela, Raisio

55 pist.

Vuoden pentu

1. slkn Savumerkin Sole Niin Justiinsa, FI50695/16
om. Kati Keränen & Sanna Vettenranta, Keminmaa

53 pist.

2. lpku Ahulin Oka, FI55014/16
om. Anne Lepola, Juupajoki, Johanna & Markus Ilvonen, Kangasala

44 pist.

3. slkn Expected Stephanie, FI38249/17
om. Johanna Kallioniemi, Rukatunturi & Juuli Tarvainen, Reijola

43 pist.

4. lpkn Lapponian Sky Aurora Amelie, FI11138/17
om. Marjo Berg, Siikainen

41 pist.

5. slku Savumerkin Rapatessa Roiskuu, FI12902/17
om. Paula Smirnoff & Jukka Tuutijärvi, Kemijärvi

40 pist.

5. slku Jarfa´s Vuorenpeikko, FI17357/17
om. Johanna Salmela, Turku

40 pist.

7. slkn Jehnajan Renttahelekku, FI55476/16
om. Minna Suihkonen, Ii as.

39 pist.

8. slku Eisenfest Continental, FI46201/16
om. Eija Rasi, Jalasjärvi

38 pist.

9. slkn Saraharjun Zuvizuloinen, FI43183/16
om. Seija Astikainen, Joutseno

37 pist.

9. slku Savumerkin Sole Poka Mikhään, FI50694/16
om. Johanna Kallioniemi, Rukatunturi

37 pist.

Vuoden PK-lappalaiskoira

1. slku Pippurimuorin Amorinnuoli, FI25641/13
om. Leila Lehtonen-Jukantupa, Kaustinen

50 pist.

2. lpku Kirjokannen Sven Tuuva, FI17475/09
om. Mari-Liisa Mäki-Ullakko, Suonenjoki

33 pist.

3. lpku Sysiväikeen Krafla Hiidenhukka, FI47931/14
om. Salla Kaartinen, Oulu

16 pist.

4. lpkn Ruska, FI36993/10
om. Emilia Soudunsaari, Lapinlahti

15 pist.

5. lpku Taimiston Kosminensäteily, FI42271/11
om. Laura Okker, Vääksy

10 pist.

6. slku Wiita-Akan Celpo Cossi, FI28269/09
om. Heidi Strengell, Orivesi as

8 pist.

Vuoden TOKO-koira

1. lpkn Taivaantulen Lumihelmi, FI23477/13
om. Minna Keinänen, Kuopio

31 pist.

2. lpkn Kielapihkan Malviina, FI33619/10
om. Jonna & Mervi Löytynoja, Ruha

28 pist.

3. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela, Raisio

15 pist.

3. lpkn Taimiston Kosminensäteily, FI42271/11
om. Laura Okker, Vääksy

15 pist.

Vuoden TOKO-tulokas

1. slku Shacal Tulenarka, FI13945/16
om. Anna-Leena Väätänen, Otalampi & Saara Sampakoski, Sasi

917 pist.

2. slku Kivimarjan Syysmylläkkä, FI53311/10
om. Sanni Virtanen, Ilmajoki

844,8 pist.

3. slkn Miskajasmin Jäähile, FI19679/11
om. Airi Lapinsusi, Eurajoki

824,8 pist.

4. lpkn Taimiston Turmeltumaton, FI22458/15
om. Laura Okker, Vääksy

819,5 pist.

5. slku Mustinkulman Hauska Heikki, FI23327/14
om. Johanna Vahlman, Korpikoski

805,6 pist.

6. slkn Mustinkulman Jupina, FI38997/15
om. Johanna Vahlman, Korpikoski

159 pist.

Vuoden Rally-toko -koira

1. lpkn Kirjokannen Torpan Tyttö, FI17471/09
om. Anna Agopov, Helsinki

23 pist.

2. rlkn Care Bears Fun Crispy Candy, FI17766/11
om. Merja Valkonen, Juva

21 pist.

3. lpkn Karhukallion Golden Gloria, FI36209/10
om. Kimmo Järvinen, Vesilahti

19 pist.

4. slkn Maijuntuvan Hurmaava Hedda, FI37442/16
om. Marjaana Vuollet, Lohtaja & Päivi Vimpari, Jormua

18 pist.

5. slkn Puurattaren Taran Tuulentyttö, FI32876/16
om. Johanna Perez Villalba, Kerava

17 pist.

6. lpku Pakkaslaulun Oodi Hymylle, FI35561/15
om. Katariina & Iain McAspurn, Naarajärvi

16 pist.

6. slkn Usvamarianne, FI53738/15
om. Henna Behm

16 pist.

8. slku Lappjuscan Brutus, FI43659/11
om. Jaana Koivumäki, Ulvila

16 pist.

9. lpkn Kielapihkan Malviina, FI33619/10
om. Mervi & Jonna Löytynoja, Ruha

15 pist.

10. slkn Puurattaren Elotuuli, FI49406/12
om. Minttu Ruohomäki

13 pist.

Vuoden Junior Handler

14-17-vuotiaat

1. Viivi Papunen, Hytti

18 pist.

2. Oona Papunen, Hytti

11 pist.

Vuoden Agility-koira

1. slkn Taivaannastan Iseeviot, FI13980/11
om. Heini Lindholm, Helsinki

366 pist.

2. lpku Iltahämyn Ystävän Sulo, FI19609/11
om. Miia Sihvonen, Vuorela

315 pist.

3. lpku Kielapihkan Pronssisolki, FI22698/09
om. Outi Puhakka, Tampere

314 pist.

4. lpku Sysiväikeen Katla Hallanhalli, FI47930/14
om. Kati Pohjoisvirta, Loviisa

240 pist.

5. slkn Omituinen Tunturirisakas, FI11725/13
om. Susanna Kangasvuo, Järvenpää

217 pist.

6. slkn Nutukas Ursula, ER42649/05
om. Susanna Kangasvuo, Järvenpää

129 pist.

7. slku Omituinen Miilumaljakas, FI11726/13
om. Päivi Kokko, Helsinki

50 pist.

8. slku Tositouhun Giampaolo, FI41988/14
om. Elisa Wahlsten, Vuokatti

50 pist.

Vuoden MEJÄ-koira

1. slku Lapinpeikon Ikiomairtokarva, FIN11663/08
om. Kirsi Savela, Raisio

22 pist.

2. slkn Poikkikorvan Pieskaneiti, FI52639/10
om. Satu Valo, Tornio

16 pist.

3. lpku Yömyöhän Huippu-Musti, FI37453/14
om. Kaisa Korhonen

14 pist.

4. slku Villi-Joikhu Hiljaa Hyvä Tulee, FI41633/15
om. Jonna Rahikainen, Raisio

12 pist.

5. slkn Kultalapin Toskalintypykkä, FI25717/12
om. Pirjo Kaisko, Tornio

10 pist.

6. lpku Sagaberran Oriparoni, FI28149/12
om. Mirva Rantala, Jämsänkoski

6 pist.

7. slku Lapinpeikon Nallekarhu, FI15403/12
om. Hanna-Kaisa Savela, Masku

4 pist.

8. rlku Renlundens Ätno, FI40649/12
om. Raija Lunki, Tornio

4 pist.

9. slkn Karvakatraan Touhukas, FI18849/14
om. Satu Valo, Tornio

2 pist.

Vuoden paimennuskoira

1. slku Kajaskiven Vahkar Velho, FI14946/10
om. Aino Karilas, Helsinki

54 pist.

2. lpku Kirjokannen Hurtti Ukko, FI17474/09
om. Mirva Rantala, Jämsänkoski

52 pist.

3. lpku Sagaberran Oriparoni, FI28149/12
om. Mirva Rantala, Jämsänkoski

42 pist.

4. lpku Suukkosuun Kitkan Viisas, FI44240/13
om. Miia Kaisto, Ii

32 pist.

5. lpku Arctic Soul Carelian Caira, FI35709/15
om. Heidi Förell & Simo Säkkinen, Hämeenlinna

28 pist.

6. lpkn Nutukas Porokahvinporo, ER26762/11
om. Katja Törn

20 pist.

7. lpku Suopunkitytön Tupla-Majuri, FI20739/12
om. Raisa Korpela, Kelloselkä

19 pist.

Vuoden Koiratanssikoira

1. rlkn Care Bears Fun Crispy Candy, FI17766/11
om. Merja Valkonen, Juva

48 pist.

2. slku Tulettaren Benji, FI15571/09
om. Leila Lehtonen-Jukantupa, Kaustinen

47 pist.

3. lpku Säkä, ER43422/15
om. Saara Lehtiniemi, Haukipudas

25 pist.

4. rlku Vauhtinallen Aika Epeli, FI19488/16
om. Merja Valkonen, Juva

22 pist.

5. slku Pippurimuorin Amorinnuoli, FI25641/13
om. Leila Lehtonen-Jukantupa, Kaustinen

21 pist.

6. slku Sagaberran Eahketveaigi, FIN10807/05
om. Saara Lehtiniemi, Haukipudas

16 pist.

7. lpku Pihlajamäen Duulivoima, FIN45019/06
om. Saara Lehtiniemi, Haukipudas

10 pist.

8. slkn Karvakatraan Taidokas Taikatuuli, FI18854/14
om. Sari Vahtola, Leppiniemi

6 pist.
Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2018