Tänään on lauantai 7. joulukuuta 2019

In english    Sivukartta    Etusivulle

YHDISTYKSEN TOIMIHENKILÖT / HALLITUS 2019:

HALLITUS

Puheenjohtaja

Sari Laitinen
Viertokatu 13 as. 2, 87150 KAJAANI
puh. 044 750 4002
puheenjohtaja@lappalaiskoirat.fi

Varapuheenjohtaja

Tiina Soininen
Vihtaniementie 45, 71130 KORTEJOKI
puh. 050 555 0177
usvatassun@gmail.com

Jäsenet

Tiina Morri
Vanamontie 17, 15610 LAHTI
puh. 050 364 7560
tiina.morri@maansiirtomorri.fi

Saara Sampakoski
Pukinniementie 95, 39130 SASI
puh. 040 417 5785
saara.shacal@kolumbus.fi

Janika Wikstén
Kuusikkotie 44 B, 01380 VANTAA
puh. 040 585 3839
janika.wiksten@nic.fi

Seija Piipponen
Oravantie 10, 48230 KOTKA
puh. 050 339 8312
piipse@gmail.com

Heidi Ranta
Jouttikankaantie 119, 96700 ROVANIEMI
puh. 045 110 3166
rantaheidi@hotmail.com

Heidi Ekman
Uitontie 220, 21380 AURA
puh. 044 054 4201
kirellas@gmail.com

Kirsi Vallittu
Lyyrantie 75, 77110 PALTANEN
puh. 041 459 0509
kirsi.vallittu@gmail.com

Arja Immonen
Huvilatie 91 B, 16310 VIRENOJA
puh. 050 375 1308
kennelheikunkeikun@gmail.com

Varajäsenet

Titta Repo
Niiralankatu 8 E 78, 70600 KUOPIO
puh. 0400 676 135
titta.repo@gmail.com

Mirka Jantunen
Unikkopolku 4 B 31, 01300 VANTAA
puh. 050 347 2735
mirka.jantunen@gmail.com

Marjaan Vuollet
Pauhatie 5, 68230 LOHTAJA
puh. 050 464 8777
marjaana.vuollet@kotinet.com

MUUT TOIMIHENKILÖT:

Yhdistyksen sihteeri

Henna Lähevirta
Moosenmäentie 44, 13900 PEKOLA
puh. 0400 631 383
sihteeri@lappalaiskoirat.fi

Jäsensihteeri

Arja Laitinen
Haapapolku 14 A 2, 73300 NILSIÄ
jasensihteeri@lappalaiskoirat.fi

Rahastonhoitaja

Seija Piipponen
Oravantie 10, 48230 KOTKA
puh. 050 339 8312
rahastonhoitaja@lappalaiskoirat.fi

Tiedottaja

Saara Sampakoski
Pukinniementie 95, 39130 SASI
puh. 040 417 5785
tiedottaja@lappalaiskoirat.fi

Yhteyshenkilö ulkomaille
Puppy information in English and foreign contacts Finland

Marja Talvitie
Keskustie 11 A 6, FIN-12100 OITTI
tel. +358 50 440 7617
marja@talvitie.org

Alaosastojen yhteyshenkilö

Kirsi Vallittu
Lyyrantie 75, 77110 PALTANEN
puh. 041 459 0509
alaosastot@lappalaiskoirat.fi

Harrastevastaavien yhteyshenkilö

Kirsi Savela
nayttelytoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Nuorisotoimikunta

Sonja Lehtovirta
puh. 045 854 8047
nuoriso.lappalaiskoirat@gmail.com

Johanna Lahtinen
puh. 044 973 8203
nuoriso.lappalaiskoirat@gmail.com

Veera Vallittu
nuoriso.lappalaiskoirat@gmail.com

Myyntiartikkelit ja pr-tuotteet

Tiina Morri
Vanamontie 17, 15610 LAHTI
puh. 050 364 7560
tiina.morri@maansiirtomorri.fi

Arja Immonen
Huvilatie 91 B, 16310 VIRENOJA
puh. 050 375 1308
kennelheikunkeikun@gmail.com

Seija Piipponen
Oravantie 10, 48230 KOTKA
puh. 050 339 8312
piipse@gmail.com

Pentuvälittäjä

Markku Jokinen (slk, lpk, rlk)
Karellintie 40, 48720 KOTKA
puh. 040 582 1967
yllapito@lappalaiskoirat.fi

Jalostustoimikunnan puheenjohtaja (slk)

Janika Wikstén
Kuusikkotie 44 B, 01380 VANTAA
puh. 040 585 3839
jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Jalostustoimikunnan puheenjohtaja (lpk)

Minna Kemppainen
Arotie 9, 91500 MUHOS
puh. 040 764 8396
minnake@gmail.com

Ulkomuototuomaritoimikunta

Marja Talvitie
puh. 050 440 7617
marja@talvitie.org

Jukka Kuusisto
puh. 040 516 9282
lecibsin@nic.fi

Tapio Kakko
puh. 040 450 8713
tapio.kakko@heeros.com

Mari Lackman
puh. 040 531 3413
mari.lackman@gmail.com

Sihteeri

Taina Friman
puh. 050 545 7626
friman.taina@gmail.com

LEHTITOIMIKUNTA

Päätoimittaja

Taru Pesola-Väisänen
lehti@lappalaiskoirat.fi

Taitto

Minna-Marika Kumpulainen
taitto@lappalaiskoirat.fi

Oikolukija

Ada Fordell
ada.fordell@gmail.com

Jäsenet

Petri Hallberg
halle@netti.fi

Taru Haikonen
taru.raitio@gmail.com

Tiina Riuttanen
tiina.riuttanen@outlook.com

Sanna Parviainen
parviasa@gmail.com

Minna Rummukainen
minna.rummukainen@gmail.com

Kirsi Savela
kirsi.savela@gmail.com
Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2019