Tänään on perjantai 27. toukokuuta 2022

In english    Sivukartta    Etusivulle

YHDISTYKSEN TOIMIHENKILÖT / HALLITUS 2022:

HALLITUS

Puheenjohtaja

Marjo Berg
puh. 040 219 0086
puheenjohtaja@lappalaiskoirat.fi

Varapuheenjohtaja

Janika Wikstén
puh. 050 585 3839
janika.wiksten@gmail.com

Jäsenet

Taina Friman
puh. 040 833 1567
friman.taina@gmail.com

Tuuli Karjalainen
puh. 040 846 3023

Eija Jokinen
puh. 0400 139 873
eija@tilkkuturkin.fi

Paula Kemppainen
puh. 040 822 1714
paula.kemppainen@gmail.com

Kaisa Hurme
puh. 044 277 2211
kaisa.hurme@gmail.com

Anita Penttinen
puh. 040 522 1264
anita.penttinen@pp.inet.fi

Nina Toitturi
puh. 040 577 4464
toitturinina@gmail.com

Henna Haapaniemi
puh. 044 523 7597
henna@vinhapaanari.com

Hallituksen sihteeri

Riikka Tuomisto
puh. 044 319 8203
hallitus@lappalaiskoirat.fi

Varajäsenet

Heidi Ekman
puh. 044 054 4201
kirellas@gmail.com

Janika Wikstén
puh. 040 585 3839
janika.wiksten@gmail.com

MUUT TOIMIHENKILÖT:

Yhdistyksen sihteeri

Jaana Miettinen
Kuivinniementie 173, 71240 PAKKILA
sihteeri@lappalaiskoirat.fi

Jäsensihteeri

Maijaleena Nurminen
Kujansuuntie 120 A, 14530 LETEENSUO
jasensihteeri@lappalaiskoirat.fi

Rahastonhoitaja

Seija Piipponen
Oravantie 10, 48230 KOTKA
puh. 050 339 8312
rahastonhoitaja@lappalaiskoirat.fi

Tiedottaja

Henna Haapaniemi
tiedottaja@lappalaiskoirat.fi

Puppy information in English and foreign contacts Finland

Marja Talvitie
Saaristolaivastonkatu 6 C 50, 00590 HELSINKI
tel. +358 50 440 7617
marja@talvitie.org

Pentutiedustelut

pentutiedustelut@lappalaiskoirat.fi

Jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Puheenjohtaja

Tapio Kakko
Uunikatu 25, 40530 JYVÄSKYLÄ
puh. 040 450 9713

Varapuheenjohtaja

Petra Palukka
puh. 050 482 1785

Tietojen kirjaaja

Katja Näveri

Suomenlapinkoirien jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Sihteeri

Marjo Vierikko
Katajamäentie 10, 14300 RENKO (HÄMEENLINNA)
puh. 044 335 4776

International breeding committee-related contacts

Petra Palukka
jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Jalostusneuvojat

Taru Vallius
Petra Österberg
Sanna Parviainen
Niina Nyrhinen
Pirjo Kivijärvi
Esa Ruotsalainen
Hanna Pasanen

Lapinporokoirien jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Sihteeri

Kaisa Hurme
Arajärventie 938, 36600 PÄLKÄNE
puh. 044 277 2211

International breeding committee-related contacts

Karin Sundström
jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Jalostusneuvojat

Karin Sundström
Laura Okker
Miia Peltola

Tuomaritoimikunta

Marja Talvitie
puh. 050 440 7617
marja@talvitie.org

Jukka Kuusisto
puh. 040 516 9282
lecibsin@nic.fi

Tapio Kakko
puh. 040 450 8713
tapiokakko@dnainternet.fi

Mari Lackman
puh. 040 531 3413
mari.lackman@gmail.com

Sihteeri

Taina Friman
puh. 040 833 1567
friman.taina@gmail.com

Myyntiartikkelit ja pr-tuotteet

Tiina Morri
puh. 050 364 7560
tiina.morri@maansiirtomorri.fi

Arja Immonen
puh. 050 375 1308
kennelheikunkeikun@gmail.com

Seija Piipponen
puh. 050 339 8312
piipse@gmail.com

Petri Hallberg
halle@netti.fi

Alaosastojen yhteyshenkilö

Heidi Ekman
puh 044 319 8203
alaosastot@lappalaiskoirat.fi

Näyttely- ja harrastetoimikunta

nayttelytoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Puheenjohtaja

Riikka Palmula
puh. 045 127 1878 (puhelimitse yhteydenotot kello 17:n jälkeen)

Sihteeri

Jussi Palmula

Jäsenet

Taina Friman

Tuuli Karjalainen

Heidi Ekman

Jonna Lehto

Paimennus

TOKO

Henna Oksanen
puh. 045 354 9885
henna.oksanen13@gmail.com

Rally-toko

Annu Ahonen
puh. 040 - 511 6197
annu.e.ahonen@gmail.com

Koiratanssi

Saara Lehtiniemi
puh. 050 526 9278
saara.lehtiniemi@gmail.com

Agility

Henna Hörkkö
puh. 050 314 6869
horkko.henna@gmail.com

MEJÄ - metsästyskoirien jäljestämiskoe

Päivi Kivi
puh. 040 - 0845 263 paivi.kivi@hotmail.com

PK - Palveluskoiralajit

Meri Markkanen
puh. 040 702 8803
markkanen.meri@gmail.com

Pelastuskoiratoiminta

Sanna Hallman
puh. 050 338 5541
sanna.hallman@gmail.com

Nose Work

Paula Kemppainen
puh. 040 822 1714
paula.kemppainen@gmail.com

LEHTITOIMIKUNTA

Päätoimittaja

Eija Jokinen
lehti@lappalaiskoirat.fi

Taitto

Markku Jokinen

Oikolukija

Sanna Parviainen
oikoluku@lappalaiskoirat.fi

Jäsenet

Petri Hallberg

Kirsi Savela

Ada Fordell

Minna Mielonen

Sanna Parviainen

Minna Rummukainen

WWW-sivujen ylläpito

Max Kolkka
puh. 044 230 4796
yllapito@lappalaiskoirat.fi

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2021