Tänään on keskiviikko 14. huhtikuuta 2021

In english    Sivukartta    Etusivulle

YHDISTYKSEN TOIMIHENKILÖT / HALLITUS 2021:

HALLITUS

Puheenjohtaja

Ks. varapuheenjohtaja

Varapuheenjohtaja

Marjo Berg
puh. 040 219 0086
puheenjohtaja@lappalaiskoirat.fi

Jäsenet

Taina Friman
puh. 040 833 1567
friman.taina@gmail.com

Taina Friman
puh. 040 833 1567
friman.taina@gmail.com

Janika Wikstén
puh. 040 585 3839
janika.wiksten@nic.fi

Arja Immonen
puh. 050 375 1308
kennelheikunkeikun@gmail.com

Henna Lähevirta
puh. 0400 631 383
henna.lahevirta@gmail.com

Niina Laamanen
puh. 040 752 6268
niina.laamanen@pp.inet.fi

Paula Kemppainen
puh. 040 822 1714
paula.kemppainen@gmail.com

Hallituksen sihteeri

Riikka Tuomisto
puh. 044 319 8203
hallitus@lappalaiskoirat.fi

Varajäsenet

Tuuli Karjalainen
puh. 040 846 3023
tuuli.ilona.karjalainen@gmail.com

Heidi Ekman
puh. 044 054 4201
kirellas@gmail.com

Kaisa Hurme
puh. 044 277 2211
kaisa.hurme@gmail.com

MUUT TOIMIHENKILÖT:

Yhdistyksen sihteeri

Jaana Miettinen
Kuivinniementie 173, 71240 PAKKILA
sihteeri@lappalaiskoirat.fi

Jäsensihteeri

Arja Laitinen
Haapapolku 14 A 2, 73300 NILSIÄ
jasensihteeri@lappalaiskoirat.fi

Rahastonhoitaja

Seija Piipponen
Oravantie 10, 48230 KOTKA
puh. 050 339 8312
rahastonhoitaja@lappalaiskoirat.fi

Tiedottaja

Marjo Berg
tiedottaja@lappalaiskoirat.fi

Puppy information in English and foreign contacts Finland

Marja Talvitie
Keskustie 11 A 6, FIN-12100 OITTI
tel. +358 50 440 7617
marja@talvitie.org

Nordic countries contact person in English / på svenska

Petra Palukka
petra.palukka@gmail.com

Pentutiedustelut

pentutiedustelut@lappalaiskoirat

Jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Puheenjohtaja

Janika Wikstén
Kuusikkotie 44 B, 01380 VANTAA
puh. 040 585 3839

Varapuheenjohtaja

Laura Okker
Rantalantie 139, 17200 VÄÄKSY
puh. 050 534 3216

Tietojen kirjaaja

Katja Näveri

Suomenlapinkoirien jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Sihteeri

Marjo Vierikko
Katajamäentie 10, 14300 RENKO (HÄMEENLINNA)
puh. 044 335 4776

International breeding committee-related contacts

Petra Palukka
jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Jalostusneuvojat

Taru Vallius
Petra Österberg
Sanna Parviainen
Niina Nyrhinen
Pirjo Kivijärvi
Esa Ruotsalainen

Lapinporokoirien jalostustoimikunta

jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Sihteeri

Kaisa Hurme
Arajärventie 938, 36600 PÄLKÄNE
puh. 044 277 2211

International breeding committee-related contacts

Karin Sundström
jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Jalostusneuvojat

Tapio Kakko
Karin Sundström
Laura Okker
Miia Peltola

Pentuvälittäjä

Jalostustoimikunta (slk, rlk, lpk)
jalostustoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Kasvattajakummit

Kirsti Pelkonen
puh. 050 302 2343
kirsti.pelkonen@wippies.fi

Tuomaritoimikunta

Marja Talvitie
puh. 050 440 7617
marja@talvitie.org

Jukka Kuusisto
puh. 040 516 9282
lecibsin@nic.fi

Tapio Kakko
puh. 040 450 8713
tapio.kakko@heeros.com

Mari Lackman
puh. 040 531 3413
mari.lackman@gmail.com

Sihteeri

Taina Friman
puh. 040 833 1567
friman.taina@gmail.com

Myyntiartikkelit ja pr-tuotteet

Tiina Morri
puh. 050 364 7560
tiina.morri@maansiirtomorri.fi

Arja Immonen
puh. 050 375 1308
kennelheikunkeikun@gmail.com

Seija Piipponen
puh. 050 339 8312
piipse@gmail.com

Tiina Riuttanen
puh. 040 773 2991
tiina.riuttanen@outlook.com

Petri Hallberg
halle@netti.fi

Alaosastojen yhteyshenkilö

Riikka Tuomisto
puh 044 319 8203
alaosastot@lappalaiskoirat.fi

Näyttely- ja harrastetoimikunta

nayttelytoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Puheenjohtaja

Riikka Palmula
puh. 045 127 1878 (puhelimitse yhteydenotot kello 17:n jälkeen)

Sihteeri

Jussi Palmula

Jäsenet

Taina Friman

Paula Kemppainen

Tuuli Karjalainen

Esa Ruotsalainen

Heidi Ekman

Marjo Berg

Jonna Lehto

Harrastevastaavien yhteyshenkilö

Riikka Tuomisto
puh. 044 319 8202
tuomistoriikka@hotmail.com

Paimennus

Niina Laamanen
puh. 040 752 6268
niina.laamanen@pp.inet.fi

TOKO

Henna Oksanen
puh. 045 354 9885
henna.oksanen13@gmail.com

Rally-toko

Haetaan rally-toko vastaavaa

Koiratanssi

Saara Lehtiniemi
puh. 050 526 9278
saara.lehtiniemi@gmail.com

Agility

Monica Kork
puh. 045 731 6551
agility.lappalaiskoirat@gmail.com

MEJÄ - metsästyskoirien jäljestämiskoe

Johanna Ilvonen
puh. 045 200 9400
johanna@ahulinkennel.fi

PK - Palveluskoiralajit

Meri Markkanen
puh. 040 702 8803
markkanen.meri@gmail.com

Pelastuskoiratoiminta

Sanna Hallman
puh. 050 338 5541
sanna.hallman@gmail.com

LEHTITOIMIKUNTA

Päätoimittaja

Taru Pesola-Väisänen
lehti@lappalaiskoirat.fi

Taitto

Sari Kares
taitto@lappalaiskoirat.fi

Oikolukija

Anniina Leskinen
oikoluku@lappalaiskoirat.fi

Jäsenet

lehtitoimikunta@lappalaiskoirat.fi

Petri Hallberg

Paula Kemppainen

Niina Laamanen

Some-tiimi

some@lappalaiskoirat.fi

Marjo Berg

Sini Kuisma

Outi Piipponen

WWW-sivujen ylläpito

Max Kolkka
puh. 044 230 4796
yllapito@lappalaiskoirat.fi

Sivun alkuun

Copyright © Lappalaiskoirat ry 2021